Bělkovice měly absence v obraně a padly

Kvůli špatnému úvodu přišly Bělkovice-Lašťany ve 25. kole I. A třídy o body. Nestačily na Opatovice 1:2.

V domácí obraně se od minulých zápasů musely udělat tři změny. Nesouhru obránců využil již ve 4. minutě Klvaňa, jenž šel sám na Vidrmana a nekompromisně zakončil. Bělkovice měly více ze hry, ale ztrátu míče na půli hřiště potrestal opět Klvaňa, kterého ideálně do vyslal Šigut. Ve 20. minutě to bylo 0:2, což byla studená sprcha.

Hráči Bělkovic se snažili, ale v první půli jim chybělo více pohybu a klidu v zakončení. Sám před brankářem se objevil Forejt, jenž ale nájezd neproměnil.

Hned v úvodu druhého poločasu Bělkovice zlepšily pohyb a zvýšily důraz a po centru Romana Theimera snížil hlavou Pavel Krzyžanek. Do útoku přišel Tureček a hru oživil. Domácí si vytvořily řadu slibných akcí i standardních situací, ale k vyrovnání to nevedlo.

Naopak Opatovice byly nebezpečné z brejků. Daleko od hattricku nebyl šikovný Klvaňa, který však svou střelu otřel o tyč. Zlepšený výkon domácích v druhém poločase na lepší výsledek nestačil.

SK Bělkovice – Opatovice 1:2 (0:2)

Branky: Krzyžanek – Klvaňa 2.

Sestava Bělkovic: Vidrman – Opichal (55. Tureček), Zeman, Michal Sklenář, Jenderka – Vrána, Mira Sklenář, Roman Theimer, Kluka – Pavel Krzyžanek, Forejt. Trenér Lubomír Sklenář.