Bělkovice podruhé zabraly naplno

Ilustrační foto

Soupeř Bělkovic v 8. kole I.A třídy skupiny B přijel povzbuzen cennou výhrou s Hlubočkami, nicméně domácí pokračovali na vítězné vlně z Nových Sadů a Náměště porazili 3:2. Už v páté minutě zastavil pěknou akci bělkovických jen za cenu faulu v pokutovém území brankář hostí. Forejt nekompromisně penaltu proměnil.

Zanedlouho poté přidal Forejt druhou branku, když domácí potrestali hrubou chybu obrany Náměště. Bělkovičtí měli další vyložené šance, ale z nenadání se radovali hosté, když vůbec první střelu po odraženém míči dokázali využít ke skórování – 2:1.

Ještě před odchodem do kabin dokázal Forejt zkompletovat hattrick, když po další minele obrany Náměště střílel zpoza šestnáctky technicky do odkryté branky.

Druhý poločas přinesl fotbal nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Náměšť dala brzy kontaktní gól a domácí nebyli schopni z řady brejků utkání rozhodnout ve svůj prospěch.

Za neustálé protesty byl vyloučen hráč Náměště Heil, čímž hosty oslabil. I přesto si vypracovali šance, z nichž jedna skončila až na tyči Vidrmanovy branky. Na druhé straně zvonilo břevno po dorážce Pavla Krzyžanka. Další branky již nepadly a tak Bělkovice těsně, ale zaslouženě vyhrály.

SK Bělkovice – Náměšť 3:2 (3:1)

Branky Bělkovic: Forejt 3. ČK: Heil (Náměšť).

Bělkovice: Vidrman – Zdráhal, Jiří Theimer, Michal Sklenář, Svrčina – Forejt (80. Opichal), Miroslav Sklenář, Roman Theimer (25. Jakub Krzyžanek), Kluka – Pavel Krzyžanek, Tureček (65. Jenderka). Trenér Luboš Orlet.