Bělkovice prohrály v Kojetíně

Nepovedený vstup zažili fotbalisté Bělkovic do I. A třídy skupiny B. V úvodním kole prohráli v Kojetíně 0:3.

Zápas začal velkým náporem domácích, ze kterého vytěžili jen břevno v desáté minutě. Poté se hra vyrovnala, ale paradoxně šel do vedení Kojetíně, když si dal v 35. minutě bělkovický obránce vlastní gól.

Hned po přestávce hlavičkoval hráč Bělkovice Sklenář těsně vedle po přímém kopu Theimera. Hosté byli aktivnější, ale nepřesní ve finální fázi a vyrovnat nedokázali. Domácí potom potrestali hrubou chybu bělkovické obrany a šli do dvoubrankového vedení.

Na druhé straně nedokázal dotáhnout do konce individuální akci Kluka, jenž prošel z levého křídla přes tři protihráče až do pokutového území. Třetí gól padl po pěkné střele z dálky, když hráč Kojetína měl dostatek času na přípravu po odvráceném rohovém kopu.

Kojetín – SK Bělkovice 3:0 (1:0)

Sestava Bělkovic: Tureček – Opichal, Zeman, Michal Sklenář, Jenderka – Kuba Krzyžanek (75. Svrčina), Mira Sklenář, Theimer, Kluka – Forejt, Pavel Krzyžanek. Trenér Luboš Orlet.