Benc doplatil na technickou závadu

Michal Brázda druhý v Holých Vrších

Závodníci MAPEI Cyklo Kaňkovský po veleúspěšné silniční a letní dráhové sezóně nepověsili závodní kola na hřebík, ale část týmu absolvovala právě skončený mládežnický Český pohár v cyklokrosu TOI TOI Cup 2012.

Letošní cyklokrosový seriál pro žáky, kadety a juniory sestával z 11 podniků a závěrečného mistrovství republiky v Lounech. Právě zde olomoučtí sahali na největší úspěch podzimu. Kadet Roman Benc skvěle odstartoval a většinu 30 minutového závodu na hodně kluzké a zmrzlé trati v okolí lounského stadionu vévodil celému pelotonu pronásledovatelů.

V předposledním okruhu ovšem nešťastně namotal mimo depo při řazení řetěz do náboje a technická závada ho připravila o titul mistra republika a současně letošní 26. zlato z republikového mistrovství mládeže pro tým MAPEI Cyklo Kaňkovský.

V případě vítězství by Roman Benc dosáhl na celkové 2. místo v Českém poháru. Nejlépe z olomouckých kadetů tak skončil v TOI TOI Cupu Michal Brázda za vyrovnané výkony a především dílčí stříbro z Holých Vrchů a bronz z Kutné Hory.

Romanu Bencovi citelně v konečném součtu chyběly body z MČR v Lounech, ale i tak jeho sedmá příčka díky vítězství v Kolíně a dvěma třetím příčkám z Hlinska a Prahy je příslibem do další sezóny, kdy bude ještě startovat v kategorii kadetů.

V kadetech byli Olomoučané jako tým třetí. V žácích pravidelně startovali z olomouckého regionu Tomáš Bárta ze Zekof teamu Loštice, skončil pátý a Jiří Servus Mapei Cyklo Kaňkovský, skončil šestý. Do juniorů poslal hlavní trenér Jiří Kaňkovský pouze Rostislava Brokeše, který dosáhl na dvanáctou příčku.

Definitivní tečku za letošními cyklokrosy udělají víkendové akce, mistrovství republiky masters pořádá Emil Hekele a Roman Brandýs v Lošticích.

Okomentuj jako první článek "Benc doplatil na technickou závadu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..