Benzín táhne Kohouty

Michal Černý

Jedenáct, dvanáct. To si mohl říkat Michal Černý při utkání s Havlíčkovým Brodem. Svými dvěma trefami zařídil tři body a ještě se stal nejlepším střelcem HC Olomouc v této sezoně. Stejný počet branek v ročníku dal už jenom Petr Haluza.

V posledních kolech hokejista s přezdívkou Benzín střelecky ožil. Vysvětlení na to má jednoduché. „Asi mi prospělo, že mě trenér posunul z pravého křídla na centra. Jsem teď víc na kotouči a celkově se tam cítím líp,“ vysvětlil sedmatřicetiletý forvard, pro kterého je však nový post docela netradiční. „Když bylo potřeba, tak jsem občas zaskočil na centru v Kometě. Nikdy jsem ho ale pořádně nehrál,“ překvapil.

Přesun z křídla má pro Černého i své stinné stránky. „Mám problém s buly. V obrané třetině chodí místo mě Petr Polodna,“ pokračoval.

Hlavní však je, že nyní táhne Kohouty svými góly a střelecké procitnutí dobře načasoval, protože přišlo v pravý moment, těsně před startem play-off. „Chtěl jsem, aby mi to padalo celou sezonu. Bohužel hokej je takový, že se chvilku daří a jindy zase ne. Hlavně, aby to nebylo ještě moc brzo,“ usmíval se zkušený útočník.

Úsměv z tváře mu ale zmizel při hodnocení zápasu s Havlíčkovým Brodem. „Konec byl nervózní, protože rozhodčí zápas absolutně nezvládli,“ zlobil se na arbitry Černý.

Podle něj byl soupeř pro Moru nepříjemný. „Dobře bruslí a jsou tam šikovní kluci. Dali jsme sice rychlí gól, ale pak taky rychle inkasovali. Trošku nás rozhodilo i dlouhé oslabení tři na pět. To jsme ale přežili a pak byli celkově lepší. Jen jsme nedávali šance. Chtělo to hlavně využít přesilovky, které jsme měli,“ vrátil se k duel olomoucký veterán.

Díky třem bodům mají nyní Kohouti jistotu, že neskočí hůř než čtvrtí. Po výsledkových kotrmelcích v průběhu sezony je to pro fanoušky dobrá zpráva. „Sice nám to trvalo, ale jsme tam, kde jsme chtěli být,“ oddechl si Černý s tím, že žádné kalkulace zda-li jít v další fázi vyřazovacích bojů na Ústí nebo Chomutov zatím v šatně nebyly. „Hrajeme každý zápas na vítězství a jestli budeme třetí nebo čtvrtí, je úplně jedno,“ uzavřel.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Benzín táhne Kohouty"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..