Bezchybná obrana olomouckých baseballistů v sérii s Hrochem Brno

Olomoučtí baseballisté po dlouhé době zakusili chuť vítězství. Nedělní zápasy proti Brnu se nesly v duchu očekávání a snahy odpoutat se ze dna tabulky. Skokani určitě nepatří do spodní části ligy a jejich kvalita se konečně ukázala. Za obě utkání hráči vyrobili pouze jednu chybu, a právě kvalitní obrana a více než obstojná pálka byla hlavním příčinou hanáckého obrození.

Oba zápasy se odehrávaly v úmorném horku a ani jeden z týmu neměl příliš obsazenou lavičku, ačkoliv tým z Brna měl více hráčů na střídání. Olomoučtí hráči hráli na domácím hřišti, ale byli hostujícím týmem, neboť v Brně nebylo volné hřiště. Hroch Brno nasadil nadhazovače Filipa Jelínka, kterého někteří hráči znali z juniorky nebo ze zápasů s Pelikans Bučovice (v rámci turnajů a přípravných utkání), ale ani tato výhoda nebyla nakonec hanáckým baseballistům platná. Skokani nasadili na kopec svoji jedničku Michala Kohouta.

Úvodní směny vypadaly velmi dobře, ale klíčová byla dohrávka čtvrté směny, kde Hroch markantně utekl Skokanům. Tzv. big inning určil ráz celého utkání a Olomouci nepomohlo ani střídání na kopci. Na něm se premiérově představil Matěj Lázniček a ukázal, že by to nemusel být jeho poslední start na vyvýšeném místě na hřišti. I Hroch vystřídal nadhazovače a na kopec se dostala do té doby druhá meta (Jan Hřib). Utkání nakonec skončilo 12:6 pro tým z Brna a je zajímavé, že Skokani měli více hitů (14:12). Nejvíce odpalů měl na svědomí chytač Jakub Borůvka, který v pěti pálkařských stavech odpálil tři úspěšné odpaly.

Sestava: P – Kohout/Lázniček, C – Borůvka, 1B – Utěšený, 2B – Zdražil, 3B – Schwarz, SS – Nastoupil, LF – Poledna/Kohout, CF – Lázniček/Poledna, RF – Vrba/Mik. Trenér: Martin Zdražil.

Druhé utkání bylo velmi pikantní a fanoušci na tribunách si jej museli užít. Nejprve se na kopci představil olomoucký odchovanec v barvách týmu Hroch Brno (Petr Charvát), a poté olomoucký nadhazovač (Petr Mik) neseřídil úplně mušku a trefil pár protihráčů. Po tomto velmi zajímavém začátku se dostali na ,,koně“ právě olomoučtí hráči, kterým se na mladého Charváta vcelku dařilo. Brněnský lodivod vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Petr Janderka, který útok hanáckých pálek utlumil.

Petr Mik si nepřipouštěl velké problémy s brněnskými pálkaři. Nutno podotknout, že pole hrálo více než excelentně a celý zápas se hrál bez chyby. Další střídání nastalo na konci zápasu a opět se na kopec dostal Jan Hřib a Skokani tohoto střídání využili. V deváté směně olomoučtí baseballisté třikrát skórovali a pojistili si výhru. Utkání nakonec skončilo v poměru 8:4 pro hanácké borce a opravdu se bylo na co dívat. Skokani opět přestříleli svého soka v poměru 11:7 na úspěšné odpaly. Po dvou hitech si připsali hráči Borůvka, Poledna a Schwarz.

Sestava: P – Mik, C – Borůvka, 1B – Utěšený, 2B – Nastoupil, 3B – Schwarz, SS – Zdražil, LF – Poledna, CF – Lázniček, RF – Kohout. Trenér – Martin Zdražil.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. POZVÁNKA: Sobotní série s Jabloncem

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..