Blog: Chceš medaili? Dej mi hůl !!!

Dej mi hůl a já ti dovezu medaili! Přesně těmito slovy lze charakterizovat letošní sezónu českých reprezentací.  Čtete správně REPREZENTACÍ – myslím tím hokejisty, florbalisty, inline-hokejisty, hokejbalisty, hokejbalistky.a jejich bronzové, (stříbrné) a zlaté úspěchy.

Nejvíce „profláklí“ jsou samozřejmě hokejisti a jejich spanilá jízda po bratislavském ledu s bronzovou tečkou. Celý národ  v dresech seděl  u obrazovek  a hltal každičký pohyb hrdinů v červených dresech v boji se Švédy a Rusy. A i přes semifinalové zakopnutí jsme byli nejlepším týmem turnaje, což nám potvrdila výhra nad Ruskem v zápase o třetí místo.

Tento triumf si užilo nejvíce lidí, je to jasné, protože jsme přece pravý hokejový národ, ale co je důležité umíme to i mimo led – na kolečkách, bez bruslí i s florbalkou.  Je sice pravda, že sporty typu florbal, inline- hokej či hokejbal bereme spíše jako náhražku za lední hokej, ale i v „náhražce“ jsme prostě mistři, a kdo říká, že ne! Tak pěkně kecá.

Jako první nás o tom přesvědčili florbalisté ve Finsku, kde opět na mistrovství světa ukázali, co umí Čech, když drží v ruce hůl se zahnutou čepelí.  Češi se štěstím zdolali Estonce ve čtvrtfinále. Na mistry světa z Finska bohužel neměli, ale v boji o třetí místo devíti brankami umlčeli Švýcary a první kov byl doma. To se psal ještě rok končící desítkou. Ty hlavní úspěchy na nás teprv čekaly.

Největší úspěchy přinesl až červen!!!

V květnu florbalisty napodobili hokejisté a se stejným kovem se vrátili do Prahy. Největší úspěchy přinesl až červen. Naše hokejbalistky 23. června dovršily v Bratislavě bronzový hattrick. Naše holky se nenechaly zaskočit Američankami a pět minut před koncem Lucie Manhartová rozhodla – 3:2 a medaile je doma!!!  Takže i Češky to s hokejkami umí na světové úrovni.

Pak přišel na řadu domácí turnaj a 25. června zažily Pardubice zlatý triumf českých inline – hokejistů. Ti ve finále oplatili USA loňskou porážku a podobně jako hokejbalistky, poslali Američany se skórem 3:2 za velkou louži. Domácí  titul si užil dokonce i pověstný hokejový obránce Rachna kachna. No nemáme to šikovné chlapce? Na nožích i kolečkách poráží celý svět.

No a  teď konečně objasním závorku u slova „stříbrné“ z prvního odstavce. Je neděle 26. června a ve finále hokejbalového mistrovství světa mužů se utká Česká republika s Kanadou. Drahý kov jsme si vybojovali už v utkání se Slovenskem, kde Češi dali „bratrům“ dva góly a nedovolili jim ani jeden dát. Po dvou letech opět finále… takže hodně štěstí!

Tomu říkám pořádný výčet úspěchů za jednu jedinou sezonu, a to jsem zde pominul sporty typu fotbal, tenis, lyže a atletika, ale každopádně je jisté, že jestli Češi umí něco hodně dobře, tak jsou to hlavně sporty u kterých potřebujete pořádnou hůl… Takže ještě jednou – Hoši (holky) děkujeme !!!

Okomentuj jako první článek "Blog: Chceš medaili? Dej mi hůl !!!"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..