BLOG LM: Rudá anglická růže zvadla, slaví mimozemšťani ze Španělska

Fotbalová horečka posledního týdne odezněla a zůstalo zase jen 36,6°C. Tep je ale ještě stále mírně zvýšený – v katalánské metropoli bujarými oslavami, které hned tak neskončí, na severu Anglie marným přemítáním, co se vlastně stalo. Rudé peklo ve Wembley se nekonalo a z „domácích“ ďáblů zbyli jen malinkatí diblíci.

Barcelona vs. Manchester United. Finále s aktuálně nejlepšími týmy starého kontinentu, souboj dvou nejlepších evropských ligových soutěží a zcela odlišných fotbalových pojetí. Čekalo se mnoho, pro nestranného diváka však přišlo zklamání. Zapomněl se snad Manchester v kabinách? Na hřišti byl 80 minut pouze jeden tým, 10 bílých a jedna žlutá slalomová tyč.

Zatímco barcelonské hvězdy Alves, Messi, Villa, Valdes a další zářily naplno, anglické supernovy výbuchem ohromily nový stadion ve Wembley v první desetiminutovce a poté zůstali jen vyčerpaní a zhroucení bílí trpaslíci, a to doslova. Jiskra, která mohla opět zažehnout nějaké to rudé světlo, přišla sice ve 34. minutě, ale Rooney zůstal se svým jiskřením sám.

Co Manchesteru chybělo k vyrovnanější partii? Je samozřejmě těžké proti současné Barceloně něco vymýšlet, ale hráči anglického klubu si nechali příliš vnutit hru soupeře a málo testovali zadní řady katalánského velkoklubu. Obrana Barcelony nebyla ve včerejším zápase neomylná, několikrát za ni hasil maléry až brankář Valdes. Chyby zadáků ale hráči Manchesteru netrestali. Aktivní napadání jim vydrželo jen prvních deset minut a souhra ani přímočarost, která by mohla na Barcu platit, se nedostavily. S takovou hrou se nedá uspět ve finále Ligy Mistrů, natožpak proti týmu, jenž se ocitl na Zemi z jiného fotbalového vesmíru.

Hořké to loučení pro Van der Sara, za inkasované góly nemohl, ale taky rudé anglické růže nepodržel. Ta, která visela na klopě saka Sira Alexe Fergusona, zvadla už po prvním gólu. Téměř sedmdesátiletý kouč už asi ve skrytu duše věděl, že 28. května to pro jeho svěřence nedopadne…

Barcelona – Manchester United 3:1

stadion: Wembley

Barcelona: Valdes – Alves (89. Puyol), Pique, Mascherano, Abidal – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro (90. Afellay), Messi, Villa (87. Keita)

Manchester Utd.: Van der Sar – Fabio (69. Nani), Ferdinand, Vidič, Evra – Valencia, Carrick (77. Scholes), Giggs, Či-Song – Rooney, Hernandez

Okomentuj jako první článek "BLOG LM: Rudá anglická růže zvadla, slaví mimozemšťani ze Španělska"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..