Blog: Překoná Slovensko Německo?

Určitě jste pochopili, že je řeč o mistrovství světa v ledním hokeji, ale proč by Slovensko nemělo překonat Němce? Titulek nemluví o dvou reprezentacích, ale o dvou šampionátech. A proto znovu pokládám otázku – Překoná Slovensko Německo?

Nechci na tomto místě srovnávat hokejové zázemí obou našich sousedů a ani způsob zvládnutí samotného turnaje…bylo by to na začátku mistrovství dost zvláštní.  Spíš mě zajímá, jestli se udrží trend nastolený loni? No možná trendy…nezlobil bych se, kdyby Češi nastolili opět zlatý trend, ale o tom taky psát nebudu. Budu se zamýšlet o lepším a hlavně vyrovnanějším hokeji.

Určitě si pamatujete na loňskou „ostudnou“ prohru Čechů s Norskem, na Dánské tažení turnajem a na skoropád USA. To vše značí jen jedno jediné…hokej už není jen sportem sedmy týmů – Česka, Kanady, Ruska, Finska, Švédska, Slovenska a USA. Konečně začalo být mistrovství divácky zajímavé od svého počátku. Nikdo si nemůže být ničím jistý.

Díky tomuto jsem si loňský turnaj moc užil, byl to šampionát plný překvapení. Sebekriticky musíme uznat, že i náš titul bylo jedno velké překvapení. Švýcaři porazili Kanadu, Dánsko Američany, Noři Čechy…konečně i v základní skupině je o co bojovat.

No je? To vlastně ještě nevíme…hokejová událost roku začala teprve dnes. A hned na začátku mi udělal ohromnou radost – papírově slabounké Německo porazilo ruskou sbornou 2:0, poměrně silné Švýcarsko uhrálo se slabou Francií útlou výhru 1:0. Začátek turnaje je víc jak slibný…jistě výsledky mohou znamenat mizernou formu favoritů, ale nebudu pesimistou a budu doufat, že naznačuji spíše výtečnou připravenost outsiderů. Pokud půjde hokej touto cestou dál, tak i každoroční Mistrovství světa přinese fanouškům nezapomenutelné a hlavně napínavé zápasy.

Proto přeju všem outsiderům mnoho úspěchů v zápasech s hokejovými velikány…teda až na zápasy s Jágrem a spol., tam by to hrotit nemuseli.

Okomentuj jako první článek "Blog: Překoná Slovensko Německo?"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..