BLOG: Uličný v Olomouci? Jakoby McLaren závodil s monopostem z roku 2001

Olomouc angažovala do role sportovního manažera Jana Gottwalda.  Mezi kandidáty na trenéry je Petr Uličný. A zřejmě nejen Černá svině, ale i řada olomouckých fanoušků z této „smrtící kombinace“ nejeví nikterak velké nadšení.

Příchod bývalého majitele Drnovic Gottwalda byl pro mnohé šokem. A ještě větším je fakt, že olomoučtí funkcionáři vůbec uvažují o tom, že by posadili na lavičku trenérského veterána Uličného.

To už tak trochu zavání masochismem. Lébr, Gajda a další lidé, kteří v Olomouci o fotbale rozhodují, by měli najít jiné jméno.

Populární „John“ by nebyla dobrá volba. Jeho angažmá by bylo v principu totéž, jakoby do příští sezony F1 nasadil McLaren monopost z roku 2001.

Uličný, a to k němu za jeho kariéru, povahu a upřímnost, má Černá svině velký respekt, už prostě je za zenitem.  Jeho éra jednoduše uplynula, skončila a nikdy se nevrátí.

Profesionální fotbal dnes klade na trenéry mnohem větší nároky. Uličný je pověstný tím, že má čím dál větší problém třeba jen s takovou drobností, jako zapamatovat si, jak se který konkrétní hráč jmenuje.

Jistě, jeho zastánci namítnou „s moderním Psotkou jsme to dotáhli na dno tabulky“, ovšem toto není úplně korektní argument. Olomouc výrazně poznamenala korupční aféra… to je prostě fakt, který jen stěží někdo vyvrátí. Hráči v hlavách soudní tahanice mít museli, někteří z nich koneckonců chodili na výsledky a podobně. Nebýt aféry, jistě by na tom byla Olomouc mnohem lépe.  A jistě o víc než 9 „odečtených“ bodů.

Takže Uličného opravdu ne, byť by jistě byl v Gambrinus lize oživením. Bohužel ovšem nikoliv v první řadě pro utrápené olomoucké hráče, ale spíše pro tiskové konference, novináře a televizní štáby.

Jaký je váš názor?

autor: (bp)
Zdroj: cernasvine.cz

2 Komentáře v článku "BLOG: Uličný v Olomouci? Jakoby McLaren závodil s monopostem z roku 2001"

  1. je to né krok,ale rovnou dva zpátky! Však Uličný před 3,5roky v sigmě skončil. Jedním z důvodu snad bylo,že se na ten fotbal pod ním nedalo dívat. Výsledky jako 0:0 nebo 1:0 nebyly vyjímkou. No a o Janu Gottwaldovi je pro mě škoda psát. Ať si o něm udělá obrázek každý sám. Pro mě absolutně nepřijatelná osoba v klubu! Nevím jestli někomu něco nekryl v dřívějších dobách,kdy byl ve vězení. No a teď ho vzali na olátku do klubu. Podle mě to neskončí se Sigmou dobře

    • guns and f**king trousers | 8 prosince, 2011 at 15:09 | Odpovědět

      No já bych osobně řekl, že Gottwalda berou právě proto, že je s lidma typu Pelty (kteří bohužel našemu fotbalu vládnou) zadobře a jdou si na ruku, což bude Sigma, chce-li se zachránit, chtě nechtě potřebovat (tím netvrdím, že je to v pořádku). Co se Uličnýho týče, pokud je to jen na půl roku, proč ne, naopak, Sigma teď bude hrát jenom na výsledky a ne na krásu a i za vítězství 1:0 jsou tři body.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..