Blog: Welcome back Winninpeg

Atlanta Thrashers  se po 11 sezonách loučí s nejlepší hokejovou ligou světa NHL.  Jako jeden z týmu z jihu USA dlouhodobě prodělávala , a proto se přestěhuje do míst, kde je hokej náboženstvím.  Do Kanady! Přesněji řečeno do provincie Manitoba!  Nejpřesněji řečeno zpátky do WINNINPEGU!!!

Zpátky? Ano, většina fanoušků NHL si určitě pamatuje tým Winninpeg Jets , který se podobně jako dnešní Atlanta musel v roce 1996 z finančních důvodů stěhovat. Dnes hraje pod názvem Phoenix Coyotes. Pro kanadské fanoušky to byla ohromná rána a o návrat NHL do města se snažili celých 15let. Nyní se jim sen opět splní. Klub přebírá True North Sports and Entertainment a pevně věří, že právě v Manitobě nebudou prodělávat.

Stěhování klubu NHL není zrovna legrace. True North Sports and Entertainment  zaplatilo za Atlantu 170 miliónů dolarů, z toho 60 miliónů jako poplatek ostatním klubům z NHL. Peníze nejsou jediným problémem, přemístění klubu z jihovýchodní divize až do Kanady bude znamenat i přerozdělení klubů v rámci divizí a konferencí, ale pro nadcházející sezonu bude hrát Winninpeg  s týmy Washington Capitals, Carolina Hurricanes, Florida Panthers a Tampa Bay Lightning. Ale již od sezony 2012/2013 bude Winninpeg ??? patřit na západ. Na nutnost menší reorganizace stávající ho rozložení týmu upozornil Gary Bettman. Takže kam bude nakonec patřit, zatím nevíme.

Vrátí se s Winninpegem i Jets?

Tři otazníky za slovem  Winninpegem nejsou náhodně, stále totiž nevíme jak se staronový klub bude jmenovat.  Ve hře je víc variant – staří dobří Jets, atlantští  Thrashers  nebo Moose.  Práva na jméno Winninpeg Jets vlastní stále liga a její šéf Gary Bettman zmínil možnost bezplatného převedení této značky na nový klub, pokud jí teda bude chtít.

True North Sports and Entertainment  uvažuje i o zavedení nového názvu Winninpeg Moose. Toto jméno nosí místní klub AHL, který vlastní stejná společnost. Její prezident  Jim Ludlow se nechce vzdát losů, protože tato značka napomohla jeho firmě uchytit se na Manitobském trhu. Problém názvu je stále otevřený, ale už kvůli reklaměse musí co nejrychleji vyřešit.

A co Quebec?

Když už jsme zabrousili do nedávné historie NHL s Winninpegem vzpomeňme si na další kanadský klub Quebec Nordiques, který byl za podobných okolností jako Jets přestěhován v roce 1995 do USA, kde vstoupil do podvědomí diváků jako Colorado Avalanche.  Tomu se na rozdíl od Atlanty daří, vyhrálo už dva Stanley cupy (1996,2001). Stěhování nepřipadá v úvahu. Do města Quebecu by se ale mohli paradoxně vrátit bývalí Jets – tedy dnešní Phoenix Coyotes , další tým s velkými finančními problémy. Hokejový tým v pouštní oblasti nemá prostě zázemí jaké by potřeboval a napomůže tomu ani slavný Wayne Gretzky.

Kanada je matkou ledního hokeje, a proto si zaslouží mít své děti pod přímým dohledem. Navíc fanouškovskou péčí jakou nabízí, nedostanou kluby nikde jinde na světě. Bettmanův plán dostat hokej skoro až na rovník nevyšel a návrat ke kořenům je podle mne nejlepší možné řešení, proto Let´s go Winninpeg

Okomentuj jako první článek "Blog: Welcome back Winninpeg"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..