Bobr Cup klepe na dveře a bude znovu rekordní

Už v sobotu odstartuje další ročník závodu tříčlenných extrémních štafet Free Litovel Bob Cup. Jako obvykle je podnik mistrovstvím České republiky a také akademickým mistrovstvím ČR tříčlenných outdoorových štafet. Start je ve 12 hodin na koupališti v Litovli. Nebudou na něm chybět loňští vítězové Martin Frei (běh), Robert Novotný (MTB) a Kamil Mrůzek (kajak).

V loňském roce jmenované trio zvítězilo v barvách týmu Pivovar Litovel, v tomto roce se však cesty celé trojice nesešly a běžce Martina Freie nahradí Roman Skalský. V předběžné startovní listině však nalezneme minimálně dalších pět týmů, které mají ty nejvyšší ambice.

Tradičně silný bude tým TREK s bikerem Stanislavem Hejdukem a kajakářem Karlem Slepicou. Úctu vzbuzují i družstva Nutrend (Martin Frei, Jan Hruška, Václav Lagner) InSportLine Trener A (Lukáš Olejníček, Ondra Fojtík a Michael Odvárko) nebo trio OpavaNet/TILAK (Pavel Brýdl, Martin Horák a David Knebel).

Podnik Free Litovel Bobr Cup se koná již po sedmnácté nese motto: Závod, který se nevzdává. Organizátorům tu totiž nejde zdaleka jen o profesionální sportovce a vrcholné sportovní výkony, ale podporují všechny, kteří se postaví na start.

Do okolí Litovle se každoročně vydávají také stovky amatérských sportovců, pro které je účast na Bobru často jedinou sportovní aktivitou za rok. V loňském ročníku padl účastnický rekord, když do závodu nastoupilo 249 tříčlenných týmů. Letos by však měl být tento rekord znovu překonán. „V pondělí nám končila registrace na internetu a už v tuto chvíli máme přihlášeno 250 družstev, přičemž se pravidelně další týmy registrují až na místě, takže už v tuto chvíli je letošní Bobr rekordní,“ řekl za organizátory Tomáš Kutý, který se zmínil i o počasí. „Vloni jsme měli dost problémy s vodou. V týdnu před závodem vydatně pršelo a museli jsme rušit brody, což letos snad nehrozí. Předpověď počasí je více než dobrá. V sobotu by mělo být v Litovli téměř letní počasí a vody je v Moravě minimum, takže i po této stránce snad vše klapne,“ dodal Kutý.

Jako vždy je na Bobr Cupu připraven bohatý doprovodný program. Na večerní afterpárty vystoupí skupina Bubny Praha. Odpoledne se předvedou v exhibicích borci na trampolínách a také mistři svého oboru v cyklistické disciplíně zvané flatland.

Okomentuj jako první článek "Bobr Cup klepe na dveře a bude znovu rekordní"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..