Buldoci servírovali radost

Netradičně v sobotu ráno v 9.30 na uničovské „Střelnici“ začal mistrovský zápas mezi domácími Buldoky a Hynkovem (4:3).

Buldoci se museli před zápasem vyrovnat s početnou absencí klíčových hráčů. Brumi pálí slivovicu, Véna jel hrát se svým synem do Prostějova za třetí třídu (a nebyl rozpoznán), Staňa pracuje, Albi utužuje rodinu, Timur v pátek vypomáhal MILU a pak v noci sledoval vítězný mač kolegy Berdycha v Londýně, Pačes se připravuje na svůj první zápas proti „Rangers“ Tršicím individuálně, El bunda má kašílek a rymečku, Korhi marně hledá brusle a hokejku, Kuty rozhýbává před rokem operované kolínko a Osa se zotavuje ze zranění na Bobr Cupu. Zkrátka nás přijelo k utkání jedenáct.

Vokoun Změlda si u sebe v ZMĚLDA SHOPU koupil novou hokejku a i proto začal chytat. První obrannou dvojici tvořil miláček davu a především žen KOPI a šoumen BOUDA. Před nimi na centru s horečkami bojoval Eagel JAŠA se snajprem LACOU a vancouverským Pavlem. Druhou pětku namíchal geniální trenér pan SMOLÍK se svou asistentkou, motivátorkou a masérkou LUCKOU tak, že do obrany šel ČOLEK se svou výjimečně do růžová zbarvenou hokej páskou a talentovaný POLI, který je skvělý univerzál. Středním útočníkem byl ŽOVA, který jako na podnose rozdával přihrávky svému křídlu ŽOVOVI Michalovi a mně.

Utkání řídili sourozenci Novotní. Oba týmy se shodly na tom, že utkání prospěli a pískali výborně. S takovým přístupem a výkonem mohou pomýšlet i na extraligu. Šéf rozhodčích Pepa Štrajt to o nich moc dobře ví a brzy je pošle k Šubrtovi do ligy. Je vidět, že v naší lize není o talenty nouze. I časoměřič se vyznamenal. Po včerejším silném erotickém zážitku se jen jednou zasnil a nechal běžet čas i po přerušení hry. Ledaři nám připravili světelnou show a v průběhu poslední třetiny zhasli před brankou Svati. Po krátké technické přestávce naopak rozsvítili všechny světla tak, že si hráči zakrývali oči, neboť si mysleli, že se zde svařuje. A nyní k hokeji.

Utkání jsme začali ve velkém stylu. První formace přitlačila Hynkov ve třetině a vynutila si tlak. Hrálo se nahoru dolů. Oba týmy měly dost sil, led perfektní a hlavně se chtělo hrát. Z první vážnější akce Hynkova jsme inkasovali. Při přesilovce Hynkova a nahození od modré čáry, tečoval Čolkem tísněný útočník a Vokoun Změlda nestačil reagovat na puk mezi betony 0:1.

Buldoky tento drobný nezdar naopak vybičoval k ještě většímu úsilí a brzy jsme se dočkali vyrovnání. Snajpr Laco se výborně orientoval před brankářem hostů Svaťou a v čase 4:32 srovnal po přihrávce Kopiho na 1:1. Ještě během první třetiny jsem měli čtyři vyložené šance, ale skóre se nezměnilo hlavně díky fantastickému Svaťovi. V první přestávce jsme si říkali, že utkání určitě zvládneme, máme víc ze hry. Kouč pan Smolík nás nabádal k opatrnosti a zodpovědné hře zpět. V sestavě Hynkova hrál mistr rumunské ligy Kavulič, nevyzpytatelný Nero, vynikající střelec Ovečkin Honsch, jeho spoluhráč kačer Kunhackel, zkrátka složení týmu pro tento den bylo výborné, leč pro nás nebezpečné.

V druhé části jsme opět předváděli útočnou hru plnou technických kousků a přímočarých akcí. Chybělo jen přesnější zakončení. Naším vyloženým šancím vždy zabránil skvělý Svaťa. Samostatně ujížděl na branku Jaša, Michal Žova, Laco a těch střel z bezprostřední blízkosti… Ale útoky se přelévaly na obě strany, v čase 20:54 nám Hynkov při závaru vstřelil druhou branku. Střela se od našeho obránce odrazila do branky. Smůla a 1:2. Třetinu jsme dohrávali s tím, že už nesmíme inkasovat. Bohužel půl minuty před druhou sirénou, paradoxně při našem tlaku a šanci, kdy úřadovali bratři Žovové, obránce Hynkova zkušeně našel najetého Kavuliče na červené. Ten zpracoval kotouč a řítil se na Změldu Vokouna. Byl stíhán Boudou a tak Změlda nájezd chytil. K naší smůle, se však kotouč odrazil k útočníkovi a ten využil situace, objel branku zavěsil nad bezmocně ležícího Změldu. Chybělo nám šest sekund do konce druhé třetiny.

Pauza nám prospěla, protože jsme stále věřili, že otočíme výsledek a vyhrajeme. Vokoun Změlda káral naši defenzívu, ale věděl, že hrajeme na doraz a snažíme se. A skutečně se nám nejprve podařilo snížit na 2:3, to v čase 34:12 Pavel nevídanou střelou z pravé strany prostřelil Svaťu na vyrážečku. Bravo!!! A za chvíli Michal Žova poslal kotouč do prázdné branky po vyšachování obrany Hynkova, kdy mu ideální přihrávku předložil brácha Žova. Super 3:3. A to nebylo vše.

Tři minuty před koncem ujel Žova při Čolkově vyloučení za hákování, udělal kličku mezi dva obránce, proskočil a skvěle zakončil do pravého víka. Vedeme 4:3!!! Naše radost byla nefalšovaná. Ale moc dobře jsme si uvědomovali, že zápas ještě neskončil. V rychlém sledu nám vyloučili Lacu za krosček na hráče v našem brankovišti, Žovu za sekání a při vyhazování puku z naší obranné třetiny i Boudu, který puk nešťastně vypálil nad plexisklo do hlediště. Hynkov si vzal oddechový čas a Jaša třikrát po sobě vyhrál důležité vhazování. Těsně před koncem jsme si vzali time-out i my a šli se poradit na střídačku. Slovo si vzala Lucka a emotivním způsobem nám nalila do žil energii. Díky za to Lucko.

Změlda musel v samém závěru utkání řešit několik ošemetných situací a nakonec se to podařilo. Vítězství 4:3 je zasloužené. Soupeř byl vynikající a my si po utkání vychutnávali aplaus zaplněných tribun v UNEX aréně.

V šatně si Lucka vzala ručník a zamířila do sprch za kluky (Kopi, Kopi, Kopi). Je to logické, protože byla zkřehlá zimou. Teplá voda a tělesný kontakt vždy pomůže.

Autor: Buldok

Okomentuj jako první článek "Buldoci servírovali radost"