Bušperk trápil novosadské fotbalistky

Ke svému druhému mistrovskému utkání zajížděly hráčky Nových Sadů na hřiště ambiciózního mladého celku Brušperku. Nové Sady se sice hned v první minutě ujaly vedení díky ukázkové kombinaci a přesnému zakončení Lexové, ale hráčky Brušperku okamžitě zvýšily aktivitu a zatlačily hosty na jejich polovinu a vytvořily si několik brankových příležitostí. Hrál se rychlý a důrazný fotbal s pohlednými akcemi na obou stranách.

Na 0:2 zvýšila skóre Mokrušová ve 23. minutě, když po centru Lexové přehodila domácí brankařku. Tlak domácích se zvyšoval a výsledek se dostavil během pár dalších minut, kdy hráčky Brušperku využily chyby hostů uprostřed hřiště a z protiútoku po levé straně utekla domácí hráčka a prostřelila vybíhající Šogorovou. V 37. minutě po dobře zahraném rohovém kopu vyrovnaly domácí na 2.2. Těsně před koncem prvního poločasu otočila skóre na 2:3 Lexová.

Domácí ale neztrácely bojovnost a hned v úvodu druhého poločasu ve 49. minutě po centru z pravé strany do vápna vyrovnávala na 3:3 nepokrytá hráčka Brušperku. Hráčky Nových Sadů ale dokázaly vyrovnané utkání zlomit ve svůj prospěch a v posledních 30 minutách nasázely Brušperku ještě 3 góly. V 58. minutě Lexová dostala přesný pas od Mokrušové a svým důrazem překonala vybíhající domácí brankařku.

V 71. minutě zahrávala Mokrušová rohový kop, Černušková si s přehledem naběhla a tvrdou hlavičkou přesně k tyči zvýšila na 3:5. Poslední gól tohoto zápasu přidala Mokrušová, která prokličkovala obranou domácích a s klidem upravila na konečných 3:6.

Družstvo Brušperku překvapilo svou kvalitní hrou, hráčky hýřily pohybem a předváděly pohlednou kombinační hru a pořádně tak potrápily družstvo Nových Sadů. Celý zápas se hrál ve vysokém tempu a bylo na co se dívat.

SK Brušperk – FK Nové Sady 3:6 (2:3)

Sestava Nových Sadů: Šogorová, Smičková (46. Bellová), Vytřísalová, Kopečková, Teindlová (80. Gajová), Hrabalová (78. Balusová), Mokrušová, Petrášová, Paděrová (85. Pospíšilová), Lexová, Černušková.

Góly Nových Sadů: 3x Lexová (1., 43. a 58.), 2x Mokrušová (23. a 89.), Černušková (71.)

Okomentuj jako první článek "Bušperk trápil novosadské fotbalistky"