Bylo fajn, že nás nešťastný gól nepoložil, chválí Žigárdy

Po minulé sezoně to vypadalo, že Štefan Žigárdy Olomouc opustí. Nakonec však nezamířil do ciziny nebo do jiného klubu a dál válí za Kohouty. Navíc na rozdíl od předešlého ročníku je jasnou jedničkou.

„Nebral bych to jako pozici jasné jedničky. Prohraje se pár zápasů a půjde do brány Dalcek (Dalibor Sedlář). Nekoukám na to, jestli budu chytat nebo ne. Chci každý zápas vyhrát a užít si co nejvíce zápasů v bráně. Loni toho podle mých představ moc nebylo,“ říká opora Mory, která v bráně nechyběla ani v sobotním utkání proti Písku (4:1).

Duel s posledním nezačal pro Hanáky zrovna dvakrát šťastně. „Udělali jsme chybu v rozehrávce, kdy se puk nešťastně odrazil od jejich hokejky. Nestačil jsem už reagovat. Nečekal jsem, že budeme situaci takto řešit. Bylo fajn, že nás to nepoložilo,“ hodnotí Žigárdy.

Podle něj mohla Mora zvítězit větším rozdílem. „Oni byli odevzdaní a nepředváděli téměř vůbec nic. Výkon byl půl zápasu dobrý. Pak jsme se ale ukolébali. Trochu jsme si i koledovali. Kdyby dali nějaký gól, tak jsme se mohli i klepat,“ zamýšlí se.

„Mohli jsme hrát celý zápas naplno, nasázet jim víc branek a trochu si tím zvednout sebevědomí, co se týče koncovky, protože moc gólů nedáváme. Pro mě je zase na jedné straně dobře, že jsme se nehnali do útoku. Neměl jsem potom tolik práce,“ pokračuje.

Po vítěznému utkání s Pískem čeká HC Olomouc ve středu další jihočeský tým. Přijede nevyzpytatelný Tábor. Aby Mora byla stále ve hře o první čtyřku, tak musí vyhrát. „Chceme se dotáhnout do první čtyřky, proto potřebujeme předvádět vyrovnané výkony a udělat vítěznou šňůru,“ říká odhodlaně Žigárdy.

Jestli se to Hanákům podaří se můžete přesvědčit ve středu od 18. hodin na olomouckém zimním stadionu.

Kam dál: Ministr si mě postavil a já to trefil, říká Lhotský

Okomentuj jako první článek "Bylo fajn, že nás nešťastný gól nepoložil, chválí Žigárdy"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..