Čechovi se proti Kohoutům daří

Přijel, vychytal, zvítězil. Řeč je o Jakubu Čechovi, odchovanci olomouckého hokeje, který však stál v osmadvacátém kole 1. hokejové ligy na druhé straně barikády a svým výborným výkonem pomohl Táboru k výhře nad Kohouty.

„Na to, že jsme sem málem ani nedojeli, je výsledek parádní. Hned snad v první vesnici jsme zůstali trčet asi hodinu a čtvrt. Pomalu to vypadlo na návrat, takže zaplať pán bůh za tři body,“ hlásil Jakub Čech, kterému se proti Moře v tomto ročníku daří. Za dva zápasy dostal pouhé tři góly a úspěšnost zákroků měl téměř 96 procent. Však také trenér Tábora Vladimír Kýhos svého brankáře chválil. „Možná tím, že jsme přijeli pozdě, jsme do zápasu nevstoupili dobře. Dělali jsme hodně chyb a soupeř nás dostal pod tlak. Podržel nás ale Kuba Čech. Druhá třetina byla v tom samém znění. Kuba nás tam několikrát zachránil a my pak odskočili na 3:1.“

Jedinou branku dal pětadvacetiletému gólmanovi Domin. O čistém kontě ale nepřemýšlel. „Nula by byla malý zázrak s ohledem na množství šancí, které Olomouc měla,“ říkala táborská jednička, pro kterou již není návrat do rodného města tolik specifický. „Už několik let jezdím do Olomouce jako soupeř, a proto pro mě nejsou tyhle zápasy zase tak moc zvláštní. Není to nic speciálního, ale je pravda, že se sem těším, protože jsem tady doma,“ pokračoval Čech. „Navíc letos poprvé se na mě mohli přijít podívat rodiče. Nejsou zase takoví fanoušci, aby jeli až do Tábora,“ smál se.

Související: FOTO: Mora nestačila na Tábor

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Čechovi se proti Kohoutům daří"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..