Černý víkend volejbalistek: Vysokoškolačky padly s Olympem, Šternberk v Brně

Těžké soupeře měly v 6. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk. A oběma středomoravským celkům se vedlo podobně. Vysokoškolačky po třech vyrovnaných setech a jednom zpackaném prohrály doma s Olympem 1:3 a Sokol nestačil v Brně na Královo Pole, přestože ve všech třech odehraných sadách měl blízko alespoň k dílčímu úspěchu.

SK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 1:3 (-21, 23, -22, -9)

V Olomouci se úvodních dramatických třech setech se vedení přelévalo ze strany na stranu. V tom prvním nestačilo domácím ani vedení 12:9 a 18:16, ve druhém naopak hosté vedli 14:11 a 16:14 a přesto bylo rázem vše jinak. O osudu utkání rozhodl třetí set, v jehož koncovce hosté prokázali více volejbalového umu, zvítězili 25:22 a ve čtvrtém dějství už na palubovce zcela dominovali.

„Jsem spokojený. Dokázali jsme tu vyhrát, i když jsme s tím nepočítali, protože nám před sezonou odešly tři výrazné posily. Pořád čekáme, až nám to sedne a budeme hrát s méně chybami,“ konstatoval trenér Olympu Stanislav Mitáč. „Tři sety dnes byly nesmírně vyrovnané a o utkání rozhodla koncovka třetí sady, která nás zklidnila. Olomoucké hráčky naopak neustály to, že jsou pod námi, a čtvrtý set už byl jednoznačně pro nás,“ dodal Mitáč.

„Náš současný tým je hrozně křehký. Některé hráčky umí blokovat, jiné přijímat, bohužel jsou tam jen dvě až tři, které umí hrát volejbal, což je hrozně málo. Navíc ani servis jsme tentokrát neměli na úrovni, takže z toho vyplynula naše porážka,“ uznal olomoucký kouč Jiří Teplý.

Po třech domácích utkáních během jediného týdne teď pro změnu čeká olomoucké volejbalistky dlouhá pětizápasová šňůra na palubovkách soupeřů. Hanačky ji načnou příští čtvrtek od 17 hodin duelem v Brně proti týmu Sportovního gymnázia.

Rozhodčí: Hudík, L. Grabovský. Čas: 98 minut. Diváků: 250.

Sestava Olomouce: Košická, Nachmilnerová, Tinklová, Honková, Rutarová, Vanžurová. Libero: Maléřová- Střídaly: Kojdová, Polášková, Uhrová.

Sestava Olympu: Halbichová, Hodanová, Sládková, Mlejnková, Kvapilová, Mudrová. Libero: Dostálová. Střídala: Patočková, Škrampalová.

VK KP Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (22, 21, 23)

Do zápasu v Brně vstoupilo lépe domácí Královo Pole, které v úvodním setu vedlo 22:17, následně sice pokazilo tři rozehry, ale sadu nakonec získalo pro sebe. Ve druhém dějství Brno uteklo do náskoku 10:6, jenže pak si Šternberk pomohl servisem a otočil na 15:13 ve svůj prospěch. Nakonec se ale přece jen projevila větší útočná síla domácího celku, jenž za stavu 24:21 proměnil setbol esem. I ve třetím setu si Brňanky vybudovaly tříbodový náskok před polovinou setu, ale ten bojovní hosté znovu vymazali. Brno se znovu odpoutalo o dva body až za stavu 17:15, náskok si však nepohlídalo. Rozhodnutí tak přinesla až koncovka, v níž domácí slavili výhru 3:0 po těsném výsledku 25:23.

„V první řadě se projevila absence naší diagonální hráčky Simony Janečkové, která je zraněná. Tuto ztrátu jsme nedokázali nahradit žádným střídáním, i když jsme vyzkoušeli několik variant. Utkání bylo bojovné, dá se říct i vyrovnané. Brno mělo více štěstí a my jsme ve zlomových okamžicích dělali víc chyb. Domácí měli silnější útok na kůlech. Myslím ale, že utkání bylo pohledné,“ řekl šternberský kormidelník Radomil Juřík.

„Pro nás to bylo velice těžké utkání, protože jsme se potýkali s tím, že nemáme body. Vítězství 3:0 je velice cenné. Tyto body ale byly povinné,“ stručně zhodnotil zápas trenér Králova Pole Stanislav Mitáč.

V 7. extraligovém kole čeká volejbalistky Sokola středomoravské derby s Přerovem. Hrát se bude příští čtvrtek od 17 hodin ve šternberské hale Ecce Homo.

Rozhodčí: Gall, Pavelek. Čas: 79 minut. Diváků: 300.

Sestava Králova Pole: Staňková, Onderková, Toufarová, Michalíková, Širůčková, Součková. Libero: Zoulová. Střidaly: Vyklická, Nálezková.

Sestava Šternberka: Rašková, Římská, Holásková, Obroná, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídaly: Grofková, Piňosová, Dřímalová, Vláčilová.

Okomentuj jako první článek "Černý víkend volejbalistek: Vysokoškolačky padly s Olympem, Šternberk v Brně"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..