Češi zakončili Mistrovství Evropy ve sjezdu zlatem a bronzem

Řeka Ibar v Srbsku vydala poslední medaile. Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě skončilo. Česká výprava si v neděli díky triu kajakářů Richard Hála, Tomáš Slovák a Kamil Mrůzek na své konto připsala další zlato.

Deblová hlídka Šrámek – Tomek, Lisický – Uncajtik a Suchánek – Jílek České republice přinesla poslední cenný kov, který má bronzový lesk. Třetí naše hlídka na startu jela v kategorii singlkanoistů a pro Lukáše Novosada, Antonína Haleše a Tomáše Kejklíčka znamenal poslední závod šampionátu čtvrtou příčku.

Kajakový tým, v němž Roberta Knebla pro sprint nahradilo sobotní bronzové překvapení Richard Hála, znovu potvrdil, jak soutěž družstev umí zajet. Už sobotní individuální závod dával tušit, že boj o zlato bude vyrovnanou záležitostí. Výsledek našeho nejhoršího sprintera, Kamila Mrůzka, naše borce řadil až na čtvrté místo. Závod družstev je však něco úplně jiného než soutěž jednotlivců. Kajakáři na Ibaru předvedli nejlepší výkon a vybojovali zlato. Po čtvrteční porážce v dlouhém závodě od Francouzů jim Češi prohru oplatili a o 0,64 s je odsunuli na druhé místo. Bronz získal tým Německa. Až čtvrtí jsou největší favorité z Itálie.

Druhou nedělní medailí a celkově osmým cenným kovem završili medailové účinkování české výpravy na 8. ME ve sjezdu deblíři. Sobotní mistři Evropy Michal Šrámek s Lukášem Tomkem spolu s posádkami Lukáš Uncajtik – David Lisický a Daniel Suchánek – Jan Jílek si po neúspěchu v týmovém klání na dlouhé trati zlepšili náladu dnešním bronzem. Mistry Evropy jsou Němci před družstvem Chorvatska, v jehož posádkách startovali skvělí singlíři a nedělní vítězové kategorie 3 x C1 muži Emil Milihram a Igor Gojič.

Milihram, Gojič a Tomislav Lepan v singlu nedali konkurenci šanci a tato ostřílená sestava potvrdila jasnou singlovou nadvládu Chorvatska. Druhá Francie ani třetí Německo v Srbsku na porážku chorvatských singlířů nemohli pomýšlet. Čtvrté místo a hlavně časový odstup od medailových míst je pro trio Lukáš Novosad, Antonín Haleš a Tomáš Kejklíček trochu zklamáním.

Celkové vystoupení naší reprezentace, která si ze Srbska veze osm medailí z toho čtyři zlata, naopak velkým úspěchem je. V tak početnou a kvalitní medailovou sbírku věřil před startem ME asi jen skalní optimista.

Za necelý měsíc naše barvy projdou ještě těžší zkouškou při sprintovém MS v německém Augsburgu. Na umělé dráze Eiskanal budou Češi obhajovat zlato kajakového a stříbro deblového týmu a také individuální bronz kajakáře Slováka z loňského MS ve Španělsku. Prověrka v Srbsku ukázala, že český tým je na hlavní vrchol sezóny připraven velmi dobře.

Okomentuj jako první článek "Češi zakončili Mistrovství Evropy ve sjezdu zlatem a bronzem"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..