Chceme do play-off, říká Halas

Neoblíbená část sezony, zimní příprava, začala v neděli olomouckým hokejbalovým starším dorostencům. Pro jarní pokračování soutěže má účastník Národní hokejbalové ligy jasný cíl v podobě postupu do vyřazovacích bojů. „Kluci se dostali na čtvrté místo, které zaručuje účast v play-off,“ říká za HBC Olomouc 2010 asistent trenéra Slavomír Halas.

Po pauze jste se opět sešli 2. ledna. Jaký máte další program?

V podstatě jsme odstartovali nedělním florbalovým turnajem v Přáslavicích. Seskládali jsme dva mančafty. Oficiálně začínáme v úterý 4. ledna v tělocvičně základní školy Heyrovského, kde budeme každý týden hodinu a půl pracovat nejenom na obratnosti a síle. Na každou sobotu je navíc naplánovaný výběh a někdy na to bude navazovat opět tělocvična.

Máte v plánu i nějaké přípravné duely?

V polovině února bychom měli jet do Karviné na zimní turnaj. To bude prověrka před jarní částí sezony. Ještě také domlouváme přípravné utkání s Havířovem.

S čím půjdete do jarních zápasů?

Po necelé první polovině, kdy jsou některé zápasy odložené na jarní část, se kluci dostali na čtvrté místo, které zaručuje účast v play-off. To je náš cíl. V podstatě jsme se dali pořádně dohromady až před sezonou. Dá se říci, že někteří se s hokejbalem pořádně setkali teprve před pár měsíci. Učí se a sehrávají za pochodu a děláme všechno proto, abychom se do vyřazovacích bojů dostali.

Tým navíc hraje také Olomouckou okresní hokejbalovou ligu. Proč tomu tak je?

Aby se hoši otrkali a získali další hráčské zkušenosti. Je tam sice vidět výkonnostní rozdíl. Chybí zejména síla a herní praxe, je to však pro kluky dobrá škola. Na konci podzimní části už dokázali získat první bod za remízu. Mohli ten zápas i vyhrát, vinou horší koncovky brali jenom bod.

Mají mladí kluci o hokejbal v Olomouci zájem?

Je nás okolo patnácti. Trochu je problém v tom, že někteří nastupují v rámci Okresní hokejbalové ligy za jiná mužstva. Dále někteří kluci mají ještě další sportovní aktivity jako fotbal nebo jiné sporty, což nás někdy trochu omezuje.

Takže příchodu nových tváří byste se nebránili…

Ano (smích). Kluci od ročníku 1992 a níž jsou vítaní. Kdo má zájem může se přijít podívat na náš trénink a vyzkoušet si to.

Kde se zrodil nápad založit hokejbalový tým staršího dorostu?

Impulzů bylo více. Hlavním ale byla loňská Superliga hokejbalu. Šlo o soutěž týmů ze základních škol, které hrály turnajovým způsobem. Vznikla myšlenka udělat nábor do jednoho týmu, jenž by hrál krajskou soutěž a tak vznikl HBC Olomouc 2010.

Bude školní liga i letos?

Děláme všechno proto aby byla. V lednu budu objíždět školy s návrhem, aby se účastnili superligy. Stejně jako loni by měl mít záštitu nad závěrečným programem, který bude nejspíš jako v roce 2010 na Horním náměstí, hráč NHL Rozstislav Olesz.

Související: FOTO: V Přáslavicích slavil Atlanta

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..