Chomoutovské jezero zaplní jachtaři

Po oba víkendové dny bude patřit Chomoutovské jezero jachtařům. Jarní závod v jachtingu bude pro místní diváky letos první příležitostí ke shlédnutí této atraktivní sportovní disciplíny. Závodit se bude ve třídách Finn, Evropa a Optimist.

V sobotu i neděli je plánován start na 10 hodin v závislosti na povětrnostních podmínkách. Jarní závod je vypsán na osm rozjížděk. V lodní třídě Finn se jede jako Krajský přebor Olomouckého kraje, v lodní třídě Evropa je součástí Moravského poháru, takže lze v Chomoutově očekávat solidní konkurenci jachtařů z celé Moravy.

Moravský pohár tvoří seriál šesti závodů, které se konají v průběhu sezony na vodních plochách po celé Moravě a jeho vítězem se stane závodník s nejlepším součtem jednotlivých umístění. Svá želízka v ohni bude mít i Jachetní klub Olomouc, o přední umístění by měli bojovat Jakub a Martin Rozsypalovi ve třídě Evropa.

„Diváci si mohou volně prohlédnout areál jachetního klubu i plachetnice a rádi jim zodpovíme případné dotazy. Děti se mohou  blíže seznámit s lodní třídou Optimist, na které se závodí od 8 do 15 let. Pro příchozí bude připraveno i jednoduché občerstvení,“ láká na závody sportovní referent Jachetního klubu Olomouc Petr Utíkal.

Přístup k loděnici je Písečnou ulicí z Chomoutova, závody startují v sobotu i v neděli v 10 hodin v závislosti na povětrnostních podmínkách. Bližší informace o Jarním závodě na www.jkol.estranky.cz.

Okomentuj jako první článek "Chomoutovské jezero zaplní jachtaři"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..