Chválkovice touží po klidném středu tabulky a shání posily

Chválkovice touží po kliduSK Chválkovice (Ilustrační foto)

Chválkovice půjdou do nové sezony krajského přeboru s novým koučem. Tým z předměstí Olomouce se v uplynulém ročníku zachránil na posledních chvíli a klub se chce podobnému nerváku vyhnout. „Noví trenéři již vytipovali některé posily pro další ročník, ovšem jednání jsou teprve v počátcích,“ říká tajemník SK Chválkovice Petr Ihnát.

Kdo bude tým trénovat? Trenér Zbyněk Odstrčil po posledním zápase říkal, že nejspíš skončí.
Po skončení soutěže jsme řešili i otázku obsazení trenérského postu pro novou sezónu a na základě rozhodnutí výkonného výboru dojde v příštím ročníku ke změně, když Zbyňka Odstrčila, který tým dovedl z I.B třídy až do Krajského přeboru, nahradí Tomáš Glos. Tomu bude jako hrající asistent pomáhat Lubomír Štrbík. Trenér Odstrčil působil u mužstva tři roky a odvedl obrovský kus práce a důvodem ukončení jeho působení u mužstva zcela určitě nebyly výsledky. Spíš byla potřeba určité změny, která se vždy při dlouhodobějším působení trenéra u mužstva dříve či později objeví. Rád bych na tomto místě jménem všech členů a příznivců SK Chválkovice Zbyňkovi za vše co pro klub v posledních letech udělal, poděkoval a zároveň doufám, že se do klubu jednou vrátí.

Chválkovice se horko těžko zachraňovaly. Posílíte nějak kádr?
Krajský přebor se nám podařilo zachránit opravdu až za minutu dvanáct, když jsem v derby s HFK Olomouc B dokázali zvítězit 1:0 a i díky vítězství Šumperku nad Konicí jsme nakonec obsadili 14. místo, které znamenalo záchranu. Noví trenéři již vytipovali některé posily pro další ročník, ovšem vše je teprve v počátcích a bude záležet na jednání s kluby a zejména pak na jejich finančních požadavcích.

A jsme u peněz. Není pro klub krajský přebor až moc finančně náročný?
Dnešní amatérský fotbal je finančně náročný prakticky pro každé mužstvo, ať už se jedná o Okresní přebor nebo krajské soutěže. My jsme paradoxně tím, že jsme minulou sezónu hráli Krajský přebor na cestovném ušetřili, jelikož pokud bychom hráli I.A třídu pravděpodobně bychom se nevyhnuli cestám do České Vsi, Jeseníku a tak dále. Takto jsme hráli spoustu derby utkání (pozn. red. Hněvotín, Nové Sady, HFK Olomouc, Dolany), což bylo pro klub i fanoušky samozřejmě příjemnější.
Druhou stránkou jsou náklady na přestupy a hostování hráčů. Abychom byli v této soutěži konkurenceschopní, museli jsme investovat. Takže ano, v tomto byl Krajský přebor určitě finančně náročnější, než nižší soutěže, které bychom hráli z velké části s vlastními hráči.

Chválkovice to není jen A tým. Co béčko, jaké máte plány s ním?
Již několik let je naším cílem postup B týmu do vyšší soutěže, jelikož se domníváme, že aby B tým mohl sloužit jako jakási základna či rezerva měl by hrát minimálně Okresní přebor. Od příští sezóny povedou chválkovické béčko Bob Šnajdr s Ivanem Henikem a jednoznačným cílem bude postup do III. třídy. Zároveň se samozřejmě budeme snažit dávat příležitost dorostencům, aby se v utkáních mohli seznámit s mužským fotbalem.

S jakými ambicemi jdete do nového ročníku?
Jak už jsem naznačil v úvodu u A týmu bude do jisté míry záležet, jak se podaří doplnit kádr. Po zranění Zdeňka Zahrady, který bude mimo hru ještě celý podzim bychom potřebovali doplnit kádr o jednoho až dva útočníky. Pokud by se nám ještě podařilo do každé řadit přivést jednoho hráče, tak bychom rádi hráli v polovině tabulky. U B týmu je potom jasným cílem postup do III. třídy

Každý rok se hraje memoriál. Bude i letos? Kdy přesně se má hrát a kdo proti komu?
Ano tradiční Memoriál Miloslava Mikšíka se bude konat i letos, a to v termínech 1. a 2. srpna. Tohoto již 43. ročníku turnaje se stejně jak v loňském roce zúčastní družstva SK Chválkovice, Sokola Slavonín, Slovanu Černovír a SK Velká Bystřice. Doprovodný program stejně jako v loňském roce zajistí utkání starých gard SK Sigma Olomouc a SK Chválkovice, které se uskuteční v neděli 2. srpna. Toto utkání se hraje již třetím rokem jako vzpomínka na dlouholetého trenéra SK Chválkovice Otu Vyskočila.

Chválkovice mají hezký areál. Přesto, chystáte další úpravy?
V minulém roce jsme s velkým přispěním města Olomouce a Olomouckého kraje vybudovali novou budovu šaten a rovněž umělou závlahu hřiště. Tím jsme vyřešili hlavní problémy, které nás trápily. Nicméně s ohledem na skutečnost, že máme jen jedno hřiště, které využívá devět kategorií, budeme muset v budoucnu řešit otázku druhého hřiště, ale to je prozatím hudba budoucnosti. Letos v létě by se za přispění sponzorů mělo podařit vybudovat bezbariérový chodník od hlavní brány k budově šaten, což bude jedna z větších investicí roku 2015.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Chválkovice touží po klidném středu tabulky a shání posily"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..