Chválkovice vyhrály první ročník Andrés Cupu

Fotbalisté Chválkovic uspořádali první ročník turnaje „starých gard“ a jeho názvem vzpomněli na pana Boleslava Andrése, který byl dlouhá léta duší chválkovického fotbalu.

A určitě by svým výkonem udělali radost nejen panu Andrésovi, ale i jeho předčasně zesnulému synovi. Po solidních výkonech totiž domácí borci zvítězili! Turnaj sice postrádal čtvrtý tým, když družstvo Hodolan mělo značné problémy se sestavou a účast odřeklo. Přijeli však tradiční účastníci všech akcí pořádaných chválkovickým fotbalem a sice celek Černovíra a trojlístek doplnili zkušení borci z Bělkovic.

SK Chválkovice – SK Bělkovice-Lašťany 4:2 (1:2)

V úvodním utkání vyhráli Bělkovičtí první poločas díky dvěma brankám Štěpánka, ale domácí dali po přestávce tři branky a zaslouženě si připsali první body.

Branky: Tvardík 2, Navrátil, Andrés – Štěpánek 2. Rozhodčí: Balún.

SK Bělkovice-Lašťany 4:2 (1:2) – Slovan Černovír 2:1 (1:1)

Ve druhém duelu měli lepší start do utkání Černovírští, když zásluhou Smělého otevřeli skóre, ale Bělkovice ještě v první půli srovnali a po přestávce vývoj otočili. Obě branky zaznamenal opět Štěpánek. Branky: Štěpánek 2 – Smělý. Rozhodčí: Kašpárek.

SK Chválkovice – Slovan Černovír 3:2 (1:1)

Také v posledním utkání měli Černovírští lepší start. Střelecky se prosadil Boháček. Za domácí srovnával Gasta. Ve druhém poločase si domácí vypracovali řadu šancí, z nichž se dvakrát prosadil „hroťák“ Roman Tvardík. Minutu před koncem byl ve vápně domácích faulován Boháček a sám postižený upravil konečný výsledek na 3:2.

Branky: Tvardík 2, Gasta – Boháček 2 (druhá z p.k.). Rozhodčí: G. Navrátil.

Tabulka turnaje:
1. SK Chválkovice     2          2          0          0          7:4       6
2. SK Bělkovice         2          1          0          1          4:5       3
3. Černovír                 2          0          0          2          3:5       0

První ročník „Andrés Cupu“ se pořadatelům vydařil. Umoudřilo se i počasí a všichni přítomní se již těší na 39. ročník Memoriálu Miloslava Mikšíka, který se uskuteční v sobotu 30. července a je každým rokem branou do podzimní části mistrovských soutěží. (bin)

Okomentuj jako první článek "Chválkovice vyhrály první ročník Andrés Cupu"