Cílem byl postup a to jsme splnili, říká Janotka

Sigma zvládla s menšími obtížemi odvetný zápas poháru proti Písku a postoupila do čtvrtfinále. Výkonem však diváky nenadchla. „Neměli jsme polevovat po vedoucím gólu, ale dorazit je a tím jim nedat vůbec možnost, aby byli pořád ve hře o dobrý výsledek,“ říkal pravý obránce Hanáků Tomáš Janotka.

V čem byla největší síla Písku?
Mají celkem kvalitní mužstvo. Dobří fotbalisti jsou i v nižších soutěžích. My se na to ale musíme plně koncentrovat a hrát zodpovědně, jako zápas v Gambrinus lize. Musíme dostat do hlav, že tyto utkání máme vyhrávat 2:0, 3:0. Zápasy v poháru jsou vždycky ošidné. Říkáme si to před každým zápasem a myslím si, že se tak děje v každém ligovém mančaftu. Nakonec to ale na hřišti je tak, že rozdíly se smazávají. Týmy z nižší soutěže se chtějí vytáhnout. Někdy jim to vychází, i když by to tak být nemělo, protože my bychom se na tohle měli zodpovědně připravit.

Nechyběla vám proti Písku motivace?
Nevidím ostatním do hlav, ale já jsem byl připraven na sto procent. Nikdo nic nepodcenil. Oni dali z ojedinělé šance na 1:1, jinak se k ničemu nedostali. Spíš jsme neměli polevovat po vedoucím gól u, ale dorazit je a tím jim nedat vůbec možnost, aby byli pořád ve hře o dobrý výsledek.

Byl středeční zápas v něčem pozitivní?
Úkol číslo jedna pro nás byl postup, což jsme splnili. Teď jedeme dál.

Jak se hraje na málo zaplněném stadionu? Nechybí motivace?
Každý musí vidět motivaci minimálně v tom, že z poháru se postupuje do Evropské ligy. Je hodně o co hrát.

Hosté dohrávali v deseti. Kdyby byl však sudí přísnější šel byste do sprch dřív i vy…
Ano, trošku jsem se toho lekl. Hráče jsem neviděl. Vypadalo to ošklivě. Myslím, že mu tekla i krev z pusy. Lekl jsem se, že můžu dostat červenou. Nešlo z mé strany o úmysl a rozhodčí to tak asi i posoudil.

Od poháru k reprezentaci. Michal Hubník dostal pozvánku do nároďáku. Překvapilo vás to?
Každý mu gratuloval. Věřím, že se prosadí. Snad dostane víc prostoru než na pár minut a ukáže, že tam patří. Trvalo trošku delší čas než se někdo ze Sigmy do repre dostal. Loni podle mě mohl dostat šanci na turnaji v USA Ordoš. Jako ligový kanonýr by si to zasloužil.

Foto: Zdeněk Polák

Okomentuj jako první článek "Cílem byl postup a to jsme splnili, říká Janotka"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..