Cyklistická sezona je v plném proudu

Týmová fotka.MAPEI Cyklo Kaňkovský v Poreči.

Silniční česká cyklistická sezóna se už pomalu ale jistě rozběhla. Na Malé Hané přivítá elitní český peloton Jevíčko v sobotu 27. dubna. Olomoučané budou mít své závodníky pouze v podobě odchovanců, kteří oblékají dresy jiných i zahraničních klubů.

Mládež zahajuje opět zaběhlými kriterii ve sportovním areálu Lopatárna na cyklodromu v Plzni. Samozřejmostí bude účast olomouckého týmu MAPEI Cyklo Kaňkovský, který v hodně omlazené a rozšířené podobě bude hájit suverénní pozice z loňské veleúspěšné sezóny. Pro letošní rok disponuje tým pod vedením hlavního trenéra Jiřího Kaňkovského za pomoci syna Jirky sedmi juniory, sedmi kadety, pěti žáky a pěti cyklistkami něžného pohlaví. V kádru jsou dvě ženy, jedna juniorka a dvě kadetky.

Jelikož tuzemské počasí je letos hodně chladné, absolvovali všichni jarní soustředění v osvědčeném letovisku Plava Laguna v chorvatské Poreči. Během sedmi dnů najezdili hodně kvalitních, nejenom tempařských, ale i rychlostních 700 kilometrů a společně s desítkami hodin strávených v únoru v sedle biku položili základ pro vavříny v nadcházejícím Českém poháru mládeže na silnici i dráze.

Olomoucký tým MAPEI Cyklo Kaňkovský však již v letošní sezóně sbíral úspěchy, Roman Brandýs využil své zkušenosti z cyklistiky a v Jesenickém zimním triatlonu obsadil ve své kategorii druhé místo, junior Luděk Lichnovský hned po Novém Roce oblékl kombinézu s českou trikolórou na mezinárodních dráhových závodech v holandském Apeldoornu a svou aktivitou na místním velodromu skončil v závěrečném hodnocení jako nejlepší český reprezentant.

Okomentuj jako první článek "Cyklistická sezona je v plném proudu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..