Cyklokrosový víkend na Olomoucku. Závodilo se v Uničově a Náměšti na Hané

O víkendu se jely na Olomoucku dva cyklokrosové závody. V Uničově se sešla silná konkurence. Za vydatné podpory diváků, kterých se sešlo na patnáct stovek, zvítězil v hlavní mužské kategorii Jakub Skála. Ten ve spurtu porazil Vladimíra Kyziváta a Mariusze Gila.

Startovní pole žen čítalo téměř dvacet závodnic. Technicky náročná trať prověřila jejich dovednosti a pro vítězství si ve společné kategorii žen a juniorek dojela Martina Mikulášková z TJ Stadion Louny, s minutovým odstupem potom Nikola Nosková z KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou a jako třetí Jana Czeczinkarová z Remerx Merida Team Kolín.

V neděli pokračoval Český pohár v Náměšti na Hané, kde byla trať namotaná především na louce. Mezi muži se s nástrahami trati nejlépe vypořádal Ondřej Bambula. Mezi ženami si průběžné vedení si pojistila Martina Mikulášková, která opět zvítězila před Nikolou Noskovou a třetí dojela Vendula Kuntová z Remerx Merida Team Kolín.

Obou úvodních závodů ČP v cyklokrosu se zúčastnila také olomoucká silničářka Veronika Bláhová z Mapei Cyklo Kaňkovský. V Uničově na ni byla trať technicky náročná, v technických pasážích ztrácela, nakonec z to stačilo až na 7. místo. V neděli v Náměšti na Hané měla nejlepší start, do terénu najížděla s náskokem na prvním místě, v polovině druhého kola ji dojela Martina Mikulášková a jezdily spolu, bohužel ve třetím kole ji postihl defekt, musela běžet do depa, kde dostala rezervní kolo kadeta, které jí bylo malé, tak v dalším kole měnila za opravené svoje kolo, které neřadilo, tak měnila znovu.

Okomentuj jako první článek "Cyklokrosový víkend na Olomoucku. Závodilo se v Uničově a Náměšti na Hané"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..