Další ztráta Sigmy. Doma prohrála s Duklou Praha

michal ordos ales skerle

Ilustrační foto

V posledním letošním soutěžním utkání nastoupila Sigma Olomouc na domácím stadionu proti Dukle Praha. Souboj 16. kola první fotbalové ligy nezvládla a prohrála 1:2. Po další bodové ztrátě se Hanáci nebezpečně přiblížili sestupu. Na jaře tak budou místo avizovaných bojů o evropské poháry hrát o setrvání v nejvyšší soutěži.

Domácí mohl dostat do vedení Ordoš, který se dostal ke střela po rohovém kopu. Brankář Rada dokázal míč vytlačit na tyčku. První gól padl ve 21. minutě, kdy poslal hosty do vedení Albiach. Stalo se tak po chybě domácích uprostřed hřiště. Sigma dokázala rychle reagovat. Ve 23. minutě uvolnil Ordoš útočníka Doležala. Ten byl sám před brankou a bylo srovnáno. Pro olomouckého střelce to už byla devátá branka v sezoně.

Potom měla dvě šance Dukla.  V obou případech to bylo po centrech. Nejprve pálil z první Mareš a pak autor úvodního gólu. Skóre se ale neměnilo. Hanáci byli častěji na polovině soupeře, větší šanci si však nedokázali vypracovat.

Na začátku druhého poločasu Ordoš posunul míč a pálil Wijlaars. Jeho rána letěla přímo na Radu, který ji vyboxoval. Na druhé straně se do nadějné příležitosti dostával Pospěch. Místo střeli chtěl nahrávat, tomu ale překazili obránci Olomouce.

Po necelé hodině hry se dostal ke střele ve vápně Schulmeister. Míč proletěl těsně vedle pravé tyče. Pro olomouckého hráče to mohlo být pěkné loučení s utkáním, protože hned v dalším přerušení ho kouč Zdeněk Psotka vystřídal. Nedlouho potom střílel Javůrek, jenže jeho rána neměla potřebnou razanci.

Obrovskou šanci pak měl Mareš. Z první napálil míč na branku Zlámal, ten však vynikajícím zákrokem zachránil Hanáky od pohromy.  Domácí toto varování nebrali vážně, a proto pro ně přišla čtvrt hodiny před koncem pohroma v podobě inkasované branky. Ve vápně zůstal úplně sám Hlinka, zpracoval si centr a poslal hosty podruhé v utkání do vedení. Stejnou obrovskou hrubku zopakovala obrana Sigmy ještě jednou. Do zakončení se dostal Pospěch, kterého ale vychytal Zlámal.

Olomoučtí byli blízko gólu v 82. minutě. Z dálky napřáhl Lietava a Rada měl co dělat, aby míč vyrazil aspoň na roh. Pak už toho moc fotbalového na hřišti k vidění nebylo.

Sigma Olomouc – Dukla Praha 1:2 (1:1)

Branky: 23. Doležal – 21. Nestor, 76. Hlinka. Rozhodčí: Orel – Peřina, Pilný. ŽK: Navrátil, Varadi, Škerle – Romera, Štětina.

Olomouc: Zlámal – Varadi, Škerle, Šindelář, Javůrek – Wijlaars, Houska – Schulmeister (57. Schulmeister), Ordoš, Navrátil (77. Karaš) – Doležal (70. Lietava). Trenér Zdeněk Psotka.

Dukla: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Vrzal – Hlinka, Gedeon – Mareš (71. Kalouda), Marek Hanousek (90. Božič), Albiach – Pospěch (85. Marek). Trenér Luboš Kozel.

Okomentuj jako první článek "Další ztráta Sigmy. Doma prohrála s Duklou Praha"