Střelkyně DHK Zory Olomouc Růžičková.

V 5. kole interligy se potřetí v sezoně představila Zora vlastním divákům. Po porážce od Veselí z prvního kola a drtivé výhře nad Nitrou přivítala dalšího slovenského nováčka ŠKP Piccard Senec a pokračovala ve stejném duchu – vyhrála jasně o dvacet branek a připsala si dva body do tabulky.

DHK Zora Olomouc – ŠKP Piccard Senec 35:15 (18:8)

Senec zažívá kruté nováčkovské časy, v interlize je zatím bez bodu a ani sám nepočítal, že by svou špatnou bilanci vylepšil v Olomouci. Na Hanou totiž přivezl jen deset hráček do pole a když si hned v páté minutě vykloubila kotník Neštická a zamířila pronto na urgentní příjem, opustily hostující hráčky i poslední naděje na úspěch.

Zora si v prvním poločase cvičily rychlý přechod do útoku a po rozehřátí na správnou teplotu vyhrály úsek od 10. do 30. minuty 13:3. Udržet soupeřky za první poločas na osmi brankách hovoří i o dobré práci obrany a nabízela se otázka, jak bude vypadat druhá půlka v podání nepočetných a vadnoucích hostů.

Jenže paradoxně to byly naopak Dámy, kdo začal tahat za kratší konec. Bez koncentrace a taky díky skvělé Vargové v brance Sence prohrály prvních třináct minut 4:6 a zpola zaponěnou halou se nesl rozzlobený hlas kouče Malínka. Mytí hlav však přineslo úspěch, Zora se vrátila zpět ke své hře a v závěru deseti brankami v řadě udělala z výsledku debakl Sence.

Nejlepší střelkyně: Šteffanová 5, Ždánská 5 – Kodajová 4/2, Koníková 4. Rozhodčí: Simu, Samek. Vyloučení: 1:5. Sedmičky: 3/3 – 4/3. Diváci: 150.

DHK Zora Olomouc: Raníková, Kozáková, Rašková – Šteffanová 5, Ždánská 5, Uličná 3, Kelarová 3, Severová 3, Kubáčková 3, Huráňová 3, Gebre Selassie 3, Růžičková 3/3, Dostálová 2, Pašková 1, Spíchalová 1, Samcová. Trenér Libor Malínek.

ŠKP Piccard Senec: Vargová, Ladicsová – Kodajová 4/2, Kurčinová 3, Koníková 4, Kupkovičová 2/1, Tučnovičová 1, Marčeková 1, Negliová, Palková, Gáliková, Neštická. Trenér Štefan Kelemen.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA1OTIwMjgxOTczNDY1NDMxMDkxL2FsYnVtaWQvNTY2MTE5NTcxMjI2NTM2MDgwMT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Okomentuj jako první článek "VIDEO: Dámy daly Senci o dvacet"