Dámy mají proti sobě Slavii i prognózy

Co se stalo před měsícem, je už dávná minulost, zapomeňte. Je tu play-off, vyřazovací boje, kde by měly jít všechny předpoklady stranou. Zora má ale v semifinále Slavii a v sérii má být podle prognóz suverénovi interligy sparingpartnerem pro plánované finále. Vzepře se osudu? Víkendové duely v Praze napoví.

DHC Slavia Praha i DHK Zora Olomouc, to jsou dva ze šesti klubů, jež stály u zrodu interligy a nikdy ji během její devítileté historie neopustily. „Olomouc je náš tradiční soupeř. Musíme říct, že silný soupeř, se kterým očekávám vyrovnané partie,“ souhlasí kouč Slavie Petr Pína a pokračuje. „Bude záležet na momentální formě a na zdravotním stavu. Pokud se zlepší, tak věřím, že postoupíme do finále,“ uvedl pražský kouč pro klubový web Slavie.

Ve všech prognózách je Slavia pasována na jasného finalistu, pokud ne rovnou na mistra, ostatně titul z loňska obhajuje. Jakou šanci mají Dámy na úspěch? „Myslím, že si holky věří. Mentalita hráček je trochu jiná, my trenéři to možná až moc prožíváme. Ale ony to mají hlavách, některé nad tím přemýšlí více, jiné méně a možná si to uvědomí až v sobotu, že jde do tuhého. Připravujeme je, že jsme už mezi poslední čtyřkou a nemůžeme couvat a musíme hrát naplno. Cítím herní pohodu, jsou tam úsměvy a nálada, tak doufáme, že to dopadne dobře,“ přál by si kouč Zory Libor Malínek.

Co by ale pro Zoru znamenalo „dopadnout dobře“? Jede do Prahy získat ze dvou zápasů jednu výhru? „Nemáme plán. Přáli bychom si jedno utkání vyhrát, ale hlavně chceme hrát důstojnou roli Slavii. Víme, jaký je to celek a jaké má výsledky a hraje doma. Stojíme pevně nohama na zemi, ale mám v hlavě, proč je nepotrápit a jednu výhru nezískat?“ připouští kouč Zory Libor Malínek.

Výhodou olomouckých házenkářek může být absence tlaku, jemuž čelily v závěru základní části, kdy musely dlouho a těžce bojovat s Pískem o účast v play-off. „Můžeme hrát lehčeji jak Slavie, která je jasným favoritem. Musí vyhrát, naopak my jsme si první cíl splnili, to byl postup do play-off,“ souhlasí olomoucký trenér a pokračuje: „Měli jsme problém v posledních kolech základní části, kdy jsme hráli, jak kdyby bylo play-off a nemohli jsme si dovolit ztráty. Byly to obrovské nervy, kdy jsme museli a byli jsme pod velkým tlakem. To se teď možná obrátí – Slavia musí a my můžeme jen překvapit. A když uspějeme v jednom ze zápasů v Praze, tak se můžeme dostat nahoru,“ naznačuje opatrně scénář, podle kterého by Dámy rády hrály v semifinále.

Bude to ale skutečně hodně těžké, Slavia doma prohrála za celou sezonu dvakrát – slabou chvilku si vybrala proti Bánovcům a nestačila na Michalovce. S českými týmy je ale ve svém prostředí už dlouho stoprocentní. Zora letos prohrála v Praze jasně 33:25 a doma nestačila 25:29, navíc jí proti dvěma duelům základní části bude chybět dlouhodobě zraněná Lucie Fabíková. Krása play-off ale spočívá v tom, že podobné předpoklady už mnohokrát skončily v prachu. Utkání v Praze se hrají v sobotu od 15 hodin a v neděli v 11 hodin.

Okomentuj jako první článek "Dámy mají proti sobě Slavii i prognózy"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..