FOTO: Dámy rozložily Porubu po přestávce

DHK Zora Olomouc – Sokol Poruba 29:17 (14:11)

Ostravský klub se do soutěže dostal až po nečekaném administrativním rozšířením interligy před začátkem sezony, sází především na talent svých mladých hráček a zkušenosti brankářky Dolákové a exolomoucké Romany Tomečkové. Proti Zoře to stačilo první poločas, kdy se dokázal držet na dohled domácím a agresivními průniky nacházel škvíry v jejich obraně. Domácím se sice dařilo držet mírný náskok, ale nemohly najít způsob jakým soupeře přehrát. „V prvním poločase nebylo nic rozhodnuté, nebyl jsem spokojený s přechodem do rychlého útoku. Chtěli jsme toho využívat, ale bohužel se nám to nedařilo a když se nám to podařilo, tak bylo žalostné proměňování šancí,“ hledal příčiny domácí kouč Libor Malínek.

Po přestávce to ale byly Dámy, kdo si pronajal celé hřiště pro sebe. Pozornější obrana nepouštěla Porubu do tolika jasných střeleckých pozic a ty zbývající tvrdošíjně vykrývala zázračnými zákroky Raníková. Výsledkem byly jen tři inkasované branky za 15 minut druhého poločasu, což by zacloumalo s psychikou i zkušenějšího týmu. Zora se už tou dobou bavila kombinacemi a především rozkládala obranu Poruby na sto způsobů. „Se druhým poločasem jsem spokojený, ale nebýt výkonu Báry Raníkové, tak to určitě nebylo tak jednoznačné, jak to výsledkově vypadá. Měla dnes svůj den, hráčky Poruby z ní byly ve stresu a tady vznikl rozhodující náskok. Pořád ale máme na čem pracovat,“ držel se při zemi olomoucký kouč.

Nejlepší střelkyně: Hejtmánková 10/3, Růžičková 6 – Adámková 4, Richvalská 4/2. Rozhodčí: Mandák, Rudínský. Vyloučení: 5:5. Sedmičky: 3/3:2/2. Diváků: 225.

DHK Zora Olomouc: Raníková, Rašková – Hejtmánková 10/3, Růžičková 6, Remešová 3, Huráňová 3, Vocilková 2, Pašková 1, Severová 1, Spíchalová 1, Gebreselassie 1, Fabíková 1, Ždánská, Kubáčková. Trenér: Libor Malínek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dámy rozložily Porubu po přestávce"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..