Dámy skolily Policistky

Olomoucké házenkářky minulý týden uzavřely první polovinu základní části mezinárodní interligy porážkou s Mostem. Proti ŠKP Bratislava si tedy přály vykročit do druhé poloviny výhrou, proti úřadujícímu slovenskému mistru to však nemělo být nic snadného.

DHK Zora Olomouc – ŠKP Bratislava 27:19 (11:7)

Športový klub polície Bratislava má za sebou solidní podzimní část, ale zimní odchod mozku týmu Beňuškové do Mostu a týden stará porážka na půdě posledního Jindřichova Hradce signalizovala možné problémy slovenského mistra. Zora se však musela zabývat především svými problémy, především slabší herní morálkou v minulém utkání proti Mostu. Na tento exces však jakoby chtěly Dámy zapomenout a od první minuty začaly psát omluvenku svým fanouškům. ŠKP šlo sice do vedení 1:3, na domácích hráčkách však byla patrná chuť rvát se o výsledek. Po třetí brance hostů zpřesnily obranu a společně s výbornou gólmankou Raníkovou zavřely na patnáct minut bránu. Během tohoto úseku otočily na 6:3 a vedení už z rukou nepustily.

Poločasová ztráta čtyř branek Policistky rozhodně nepoložila a s vidinou třiceti minut druhého poločasu se vrhly do boje o body. Pokud se však mohla na něco Zora spolehnout, byla to výborná hra obrany, která zblokovala řadu střel ze spojek a zbylým střelám stála v cestě do sítě Raníková. Zoře se dařilo držet šestibrankový náskok celý poločas a když Huráňová sedm minut před koncem zalila z křídla Školkovou v bráně na 23:15, bylo po utkání. V závěru ale ještě bylo o co hrát – vzhledem k výhře Bratislavy v podzimním utkání o osm branek, chtěla Zora doma díky nízkému počtu nastřílených branek zvrátit vzájemnou bilanci ve svůj prospěch. Díky odvážnému průniku Gebre Selassie a povedené kličce Fabíkové v posledních minutách se to Dámám podařilo. Zoru tentokrát dovedla k bodům tvrdá dřina na hřišti podpořená bojovností, nezbytnou esencí, bez které to ve sportu jde jen málokdy.

Nejvíce branek: Fabíková 7 – Kertészová 4. Rozhodčí: Kohout, Novák. Vyloučení: 5:5. Sedmičky: 5/3:2/0. Diváci: 220. DHK: Raníková, Kozáková – Fabíková 7, Hejtmánková 4, Huráňová 4, Růžičková 4/3, Gebre Selassie 3, Spíchalová 3, Kubáčková 1, Samcová 1, Severová, Vocilková, Remešová, Kulíšková. Trenér Libor Malínek.