Dedíková: Zkusíme Prostějovu překazit oslavy

Olomoucké volejbalistky po třech letech přivedly do metropole Hané finálové boje. Favoritem v sérii je Ligou mistrů protřelý Prostějov, play-off je ale od toho, aby míchalo s podobnými předpoklady jako s balíčkem karet.

Zaplněná univerzitní hala na Lazcích sledovala ve středu večer, jak se tým Vysokoškolaček poměří s profesionálkami z Prostějova. Nechybělo mnoho a olomoucký David mohl skolit prostějovského Goliáše. Rozhodly vyrovnané koncovky třetího a čtvrtého setu, které v rozhodujících chvílích lépe zvládl VK Modřanská Prostějov. „Mohly jsme vyhrát, ale bohužel v koncovkách třetího a čtvrtého setu se projevily větší zkušenosti Prostějova,“ myslí si smečařka SK UP Olomouc Monika Dedíková.

Zbavily jste se nervozity, která vám svazovala ruce v Prostějově?

Nemyslím si, že by to v Prostějově bylo o nervozitě. Ve středu jsme skončily s Brnem, byly jsme unavené a nastupovaly jsme bez odpočinku. To byla podle mě hlavní příčina našeho výkonu v prvním utkání.

Dnes vám utkání vyšlo i přes porážku 1:3 podstatně lépe, dalo se mu něco vytknout?

Možná jsme mohly zahrát některé balóny lépe, chyby tam byly. Pokud chceme s nimi vyhrát, tak musíme hrát naprosto bezchybně a to dnes nebylo.

Jsou to vaše nejlepší výkony v sezoně?

S Brnem to byl výkon nadoraz, i když první dva zápasy byly zase něco jiného. Nám se forma pořád přelévá z jedné strany na druhou. Dnes to bylo slušně odehrané, takže doufám, že forma vydrží do soboty?

Co se dá s finálovou sérií ještě udělat?

Určitě to nevzdáme, stát se přece ještě může všechno. Půjdeme do toho stejně jako dnes a budeme doufat.

Nedotklo se vás, že Prostějov bere finále jako třízápasovou formalitu?

To nás samozřejmě trošku urazilo, proto jsme si daly cíl překazit jim oslavy doma a vyhrát alespoň jeden zápas. Škoda, že se nám to dnes nepovedlo, zkusíme to v sobotu.

Několik lidí si stěžovalo na pískání prostějovských diváků při podání olomouckých hráček. Jaký na to máte názor?

Nevím, jestli se to jinde v extralize děje. Ale když jsem zabraná hry, a myslím, že je to stejné i u spoluhráček, tak pískání vnímám minimálně. Slyším to, ale jsme naučené se na to nesoustředit, takže ať si dělají co chtějí.

Okomentuj jako první článek "Dedíková: Zkusíme Prostějovu překazit oslavy"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..