Derby basketbalistů: UP versus UP

Basketbalisté SK UP loni napsali smutnou kapitolu své historie, když opustili druhou ligu, tedy třetí nejvyšší soutěž a spadli do oblasti. Ve skupině Střední Morava se letos potkávají s týmy jako je Postřelmov, Lipník nad Bečvou či Hranice, nic jiného než postup zpět je tedy nemůže zajímat.

V této soutěži také působí trojice olomouckých zástupců – BK Zora Olomouc, BK Olomouc a také záložní tým Univerzity. Sedmé kolo svedlo oba zástupce SK UP proti sobě a odehrálo se tak trochu kuriózní a historicky první derby týmů Univerzity Palackého.

SK UP B – SK UP A 71:104 (16:32, 35:51, 58:75)

První tým zatím prochází soutěží suverénně v dosavadních šesti odehraných kolech vždy vyhrál, v průměru o neskutečných 58 bodů, což jen vypovídá o tom, jak velkým omylem byl loňský sestup. V sedmém kole však proti nim vyběhl jejich druhý tým, který v dosavadní soutěži prohrál jen jednou, což slibovalo vyrovnanější podívanou.

Úvodní minuty do stavu 12:12 tomu i napovídaly, ale ještě do konce první čtvrtiny uteklo áčko díky pozorné obraně na  16:32. I v dalších minutách se ztráta pohybovala kolem dvaceti bodů, ale béčko to nijak nedeprimovalo a druhou a třetí čtvrtinu prohrálo v součtu jen o bod. Síly jim došly až v poslední čtvrtině, takže nakonec padla i stobodová hranice. „Proti druhé lize je tam velký kvalitativní rozdíl, takže náš jediný cíl je postoupit zpátky. Zatím to pro nás vypadá dobře, ale po základní části nás ještě bude čekat play-off, takže uvidíme,“ mírnil optimismus z úvodu soutěže trenér Zbyněk Korčák. „Jinak oba týmy spolu trénují, známe se, takže to byl klasický bratrovražedný boj,“ dodal trenér SK UP A Zbyněk Korčák.

Okomentuj jako první článek "Derby basketbalistů: UP versus UP"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..