Derby v Kostelci na Hané nemělo vítěze

K druhému zápasu sezony nastoupilo družstvo mužů STM Olomouc na horké půdě v Kostelci na Hané. Již před utkáním bylo zřejmé, že budou rozhodovat maličkosti, soupeři se znají, v dresu Kostelce nastoupili bratři Knéblové a Kostelec trénuje Zdeněk Čtvrtníček, který vedl Olomouc dva roky.

Úvod zápasu byl oboustranně nervózní, útočníci se nedokázali prosazovat přes pozorné obrany, ale i přesto se podařilo hostům odskočit a vedli 4:1 a 9:5. Celé utkání poctivě bránili a vyráželi do rychlých protiútoků, jenže ne vždy dokázali šanci proměňovat. I přes chyby, si dokázala Olomouc udržet do druhého poločasu mírný náskok. Jenže úvod druhé půle STM hrubě nevyšel, ztráty míče, nepřipravená střelba, menší agresivita v obraně a po pěti minutách prohrávali 10:14. Z toho se ale dokázaly oklepat.

Poslední desetiminutovka už byl souboj o každý míč, zápas mohly vyhrát obě družstva. Olomouc dělala v obraně málo chyb, jenže jí nešel rychlý přechod. Až další zápasy ukážou jestli je bod z Kostelce cenný bod a nebo ztráta bodu. V dalším kole STM Olomouc v neděli od 16:00 doma soupeře ze Sokolnice.

Předtím však přivítají ve čtvrtek od 17:00 na hale ČAJKARÉNA v rámci 3. kola Českého poháru soupeře veleslavného. Několikanásobného mistra republiky, celek HCB OKD Karviná. Konfrontace s takovým soupeřem je vždy zpestření ligové sezóny.

Sokol Kostelec na Hané – TJ STM Olomouc 18: 18 (9:10)

Sestava a branky: Malínek M. – Eger L. 1, Steiger M. 1, Hynek M. 4, Tydlačka J., Lerch P. 1, Fedák J. 1, Sekerka T. 1, Minář V., Slovák T. 2, Hruda J., Kubáček M. 4

Okomentuj jako první článek "Derby v Kostelci na Hané nemělo vítěze"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..