Dlouhá série s Technikou Brno

Uplynulý víkend byl opět ve znamení baseballu. Áčko olomouckých Skokanů zavítalo na Kraví horu, kde se celkem třikrát utkalo s týmem Technika Brno. Tento náročný víkend dopadl 2:1 pro olomoucké Skokany, když v extraligovém měření Skokani dvakrát zvítězili, ale v pohárovém utkání padli.

Sobotní zápas byl dlouho vyrovnaný a ani jeden tým se nemohl ujmout vedení. Za Techniku Brno se na kopci představil Američan Gallardo, který odváděl vynikající práci. August Gallardo vydržel na kopci sedm směn a připsal si deset strikeoutů. Z olomouckého týmu se na kopci představil Australan Joel Chapman, který odházel celé utkání. Až v páté směně Skokani dali bod, a to zásluhou krásného HR, který odpálil Matěj Lázniček. Od této chvíle bodově chudé utkání nabralo obrátky a oba týmy začaly bodovat. Do osmé směny domácí kouč připravil střídání na kopci. Skvěle házejícího Gallarda vystřídal mladík Radek Burian. Toto střídání se ukázalo jako velká chyba a v konečném zúčtování tato změna znamenala prohru. Burian házel hodně ballů a nemohl najít správný rytmus nadhozů. Skokani na tohoto nadhazovače třikrát bodovali a poté byl tento levoruký nadhazovač stažen ze hry. Dalším nadhazovačem byl Vojtěch Bláha, který bodový přísun zastavil. V deváté směně měli možnost domácí vyrovnat, ale prachbídně zahraná sebeobětovací úlivka zápas ukončila. Skokani Olomouc porazili svého souseda v tabulce v poměru 4:3.

Sestava: P – J. Chapman, C – J. Voják, 1B – M. Sova, 2B – M. Zdražil, 3B – O. Schwarz, SS – N. van der Linden, LF – M. Poledna, CF – M. Lázniček, RF – J. Kovařík, DH – J. Borůvka, trenér M. Kohout.

Druhé sobotní utkání bylo velmi podobné tomu prvnímu, bodovalo se v jeho první polovině a pak už nic. Domácí tým na Skokany vyrukoval se svým nejlepším nadhazovačem, a to Joe Riverou. Tento americký nadhazovač proti Olomouci házel podruhé a na její hráče bude mít jen špatné vzpomínky. Skokani se ujali vedení hned v první směně, kdy dvoubodový HR odpálil Matěj Lázniček. Olomouckým startérem byl hrající trenér Michal Kohout, který odházel sedm kvalitních směn (1 ER, 4 SO). Na poslední dvě směny se na kopec postavil hráč hostů Petr Mik, který s přehledem zápas ukončil. Po čtvrté směně byl stav utkání 4:1 pro olomoucký tým a tímto výsledkem zápas také skončil.

Sestava: P – M. Kohout/P. Mik, C – J. Voják, 1B – M. Sova, 2B – M. Zdražil, 3B – O. Schwarz, SS – N. van der Linden, LF – M. Poledna, CF – M. Lázniček, RF – J. Kovařík, DH – J. Chapman, trenér M. Kohout.

V neděli se odehrálo poslední utkání z dlouhé brněnské série. Jednalo se o utkání českého baseballového poháru. Brněnská Technika i olomoučtí Skokani byli velmi unaveni po sobotním double, což určilo ráz celého utkání. Domácím startérem byl Milan Nováček, který kromě první nevydařené směny zaházel slušné utkání. Olomoucký startujícím nadhazovačem byl Pavel Schwarz, který odházel pět směn. Technika Brno zvítězila vlastně jen díky třem velkým směnám, kdy Skokanům zápasu nasázeli celých devět bodů a bylo po utkání. Je nutné podotknout, že olomoucký výběr nastoupil ve velmi kombinované sestavě, což mělo velký vliv na hru i samotný výsledek. Technika odpálila celkem 14 H a měla pouze 3 chyby v obraně a zaslouženě postupuje do další fáze ČBP. Nedělní zápas skončil 14:4 pro tým z Kraví hory.

Sestava v pohárovém utkání: P – P. Schwarz/M. Lázniček/M. Zdražil, C – M. Sova, 1B – J. Voják, 2B – M. Lázniček/P. Mik, 3B – O. Schwarz, SS – M. Zdražil/M. Lázniček, LF – M. Poledna, CF – N. van der Linden, RF – J.Chapman.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Dlouhá série s Technikou Brno"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..