Dlouhý sjezd na Otavě nominoval první lodě na mistrovství světa

Na Otavě se o víkendu jela druhá část nominace na mistrovství světa v dlouhém sjezdu a rozjela se také kvalifikace na mistrovství ve sprintu. Jistotu startu si vítězstvím na dlouhé trati v deblkánoi zajistil David Lisický. Ve sprintu bodovali kajakáři. Tomáš Slovák vyhrál a Karel Slepica byl druhý. Oba ve stejném pořadí obsadili druhé respektive třetí místo v dlouhém sjezdu.

Po závodě jsou známy první nominované české lodě pro mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Dlouhý sjezd na Čeňkově Pile skončil, alespoň na prvních místech, zcela stejně jako ten před dvěma týdny na Sázavě, což vítězům zajistilo první místo v klasifikaci klasického sjezdu v nominaci na MS. Na peřeje francouzské řeky Isére na konci července se už teď mohou těšit kajakářka Anna Zástěrová, singlkanoistka Hana Peterková, kajakář Kamil Mrůzek, singlkanoista Ondřej Rolenc a deblovka David Lisický a Lukáš Uncajtik.

V sobotu se na Otavě rozjela také kvalifikace na světový šampionát ve sprintu a rozdělily se také první sady mistrovských medailí za rok 2012 a to v závodu tříčlenných družstev na dlouhé trati. Ve sprintu však Uncajtik s Lisickým takovou hrůzu nepouští. V sobotu dojeli až šestí a na vítězné duo Michal Cuc a Jan Zdráhal ztratili sedm sekund.

V dlouhém závodě byl stejně jako před čtrnácti dny největší rozdíl mezi vítězem a druhým v cíli v kategorii deblkanoistů. David Lisický s Lukášem Uncajtikem najeli na druhou posádku Šťastný – Rolenc téměř půl minuty a potvrdili, že u nás hledají jen těžko konkurenci. Polovina druhé deblkánoe, Ondřej Rolenc, zase neměl soupeře v kánoi jednotlivců a svému oddílovému kolegovi z Pardubic Tomáši Kejklíčkovi ujel na pětikilometrové trati o patnáct vteřin. K těmto úspěchům přidal Rolenc také singlové vítězství ve sprintu a stříbro na stejně trati v deblu a navrch jako třešničku položil dva tituly mistra republiky v závodě družstev a jasně se stal nejlepším závodníkem víkendu.


V kajakových kategoriích se také oproti první nominace, co se týče vítězů, nic nezměnilo. Kamil Mrůzek i Anna Zástěrová opět vyhráli a už mohou spřádat své tréninkové plány do konce června, kdy se pojede mistrovství světa pod olympijským zimním střediskem La Plagne. Mnohem spokojenější na Otavě mohl být Tomáš Slovák, který tentokrát v kajaku dojel druhý a hlavně ztratil na vítězného Mrůzka pouze necelých sedm vteřin, což je třikrát méně než před dvěma týdny na Sázavě.

Na třetím místě v kajaku skončil Karel Slepica, který si se Slovákem prohodil pořadí ze Sázavy a právě mezi těmito dvěma kajakáři se téměř jistě rozhodne o druhém nominovaném na MS. Oba borci však mají nominaci velmi dobře rozehranou i ve sprintu, kde Slovák v sobotu zvítězil právě před Slepicou. To v kajaku žen si i napodruhé pro stříbro dopádlovala Klára Paďourová a účast na MS ji prakticky jen těžko může minout. Navíc juniorská kajakářka v sobotním sprintu zvítězila a podařilo se jí tak porazit zatím suverénní Annu Zástěrovou. Pochvalu si zaslouží i o víkendu dvakrát třetí Martina Satková. Čtrnáctiletá žačka z Brna ani nenabrala na první dvě příliš velkou ztrátu, což je velkým příslibem do budoucna. Na svůj případný reprezentační start mezi juniory si však mladičká kajakářka bude muset kvůli nízkému věku ještě minimálně dva roky počkat.

Celkem vyrovnaná byla znovu i singlkánoe žen. Stejně jako na Sázavě byla nejlepší Hana Peterková. Druhá na Otavě dojela Radka Valíková, která pro změnu vyhrála v sobotním krátkém závodě.

Sobotní mistrovství republiky hlídek skončilo podle předpokladů. Tituly obhájily úspěšné oddíly z loňského roku. Po dvou zlatých berou kanoisté Pardubic (singl a deblkánoe mužů) a kajakáři Olomouce (kajak mužů i žen), poslední titul vybojovalo českokrumlovské trio singlířek. O největší vzrušení se postarali vítězní kajakáři Karel Slepića, Tomáš Slovák a Robert Knebel, kteří byli nejprve diskvalifikovaní za špatný start a až po oficiálním protestu bylo rozhodnutí rozhodčích změněno a titul jim vrácen.

Okomentuj jako první článek "Dlouhý sjezd na Otavě nominoval první lodě na mistrovství světa"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..