Do Olomouce přijede Sokol Hluboká nad Vltavou

Baseballová první liga neúprosně běží a olomoučtí hráči se utkají s dalším týmem. Tentokrát na Skokany čekají hráči Sokola, kteří na Hanou přijedou až z daleké Hluboké nad Vltavou. S tímto týmem olomoučtí baseballisté odehráli mnoho utkání a již v sobotu se ukáže, kdo si lépe poradil s krizí a lépe potrénoval. Nutno podotknout, že Sokol Hluboká má nejvyšší postupové ambice, musí však všechna svá utkání hrát na venkovních hřištích, neboť se celý jejich areál rekonstruuje.

Klub, který leží vedle golfového areálu a je z něj vidět na zámek Hluboká, má v neúplné tabulce čtyři odehrané zápasy při bilanci tři výhry a jedna prohra. V 1. kole Hluboká zápasově remizovala s černým koněm soutěže, a to s Hrochem Brno. V dalším kole si ale Sokol dvakrát poradil s otloukánkem soutěže z Domažlic. Celkově se tedy jedná o ambiciózní tým, který má velmi širokou mládežnickou základnu. Na soupisce figuruje 51 jmen a někteří hráči mají i zkušenosti z Extraligy i USA (studium + baseball na střední škole). Nejlepším pálkařem hlubockého výběru je Martin Jiránek, který si drží pálkařský průměr 0.889 (tj. na 10 startů na pálce takřka 9 úspěšných odpalů). Další zajímavostí je, že pálkaři Sokola mají na pažbě čtyři homeruny. Nejvíce směn mají Patrik Neubauer a Vojtěch Vlach, ale nejlepší statistiky si drží klubová legenda David Šťastný (5 IP, 0 ERA, 3 SO).

Důležité zápasy o čelo tabulky se odehrají v sobotu 13. června 2020 na olomouckém hřišti na Lazcích. Utkání začínají v klasických časech 13:00 a 16:00.

Přijď podpořit olomoucké baseballisty I TY!

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Do Olomouce přijede Sokol Hluboká nad Vltavou"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..