Do Sigmy míří útočník Manzia

SK Sigma Olomouc - Ilustrační foto.SK Sigma Olomouc - Ilustrační foto.

Tým SK Sigma Olomouc už je v přípravě na jarní část sezony. Hanáci přezimují na prvním místě tabulky druhé nejvyšší soutěže a cíl mají jasný a jediný – vybojovat zpět postup do elitní soutěže. V kádru zatím k výrazným změnám nedošlo, ze zásadních hráčů by neměl odejít žádný, naopak chce Sigma ještě posílit. A na cestě je první nová tvář, trenér Václav Jílek přivítal v přípravě útočníka Manziu z pražské Dukly.

Bidje Manzia (1994) je reprezentant Konga, od roku 2014 je hráčem pražské Dukly. Pokud v Sigmě projde vstupními zdravotními testy, měl by podle klubového webu podepsat smlouvu na dva a půl roku.
Na zkoušce je v SK Sigma odchovanec klubu Aleš Krč (1990). Útočník, který ještě coby starší dorostenec utekl Sigmě do Sparty, je poslední sezony vyhlášeným střelcem Uničova v MSFL. Nyní se pokouší o restart kariéry. Najde Sigma svého Vardyho?

Do přípravy s áčkem Sigmy se zapojili také dva odchovanci, oba záložníci. Radek Látal (1997) je syn legendárního Sigmáka Radoslava Látala. Loňský dorostenec se na podzim v MSFL za béčko uvedl tak dobře, že ho trenér Václav Jílek vytáhl do přípravy. Jakub Vichta (1995) je rychlonohý sprinter na levou stranu zálohy, kterého ovšem poslední rok a půl trápila zranění. Nyní se zdá být v pořádku a může naplno rozvinout svůj potenciál.

Pomalu se také plní rubrika odchodů. Záložník Vojtěch Štěpán přestoupil do třetiligové Olympie Hradec Králové. Obránce Matěj Hýbl a záložník Jan Hladík trénují v Prostějově, kde by měli být na hostování. Tam je na zkoušce ještě útočník Marek Schmidt. Další útočník Adam Ševčík je na zkoušce v FC MAS Táborsko.

První přípravný zápas hraje Sigma v sobotu 14. ledna v Žilině (11.00).

Okomentuj jako první článek "Do Sigmy míří útočník Manzia"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..