Doba stříbrná trvá. Volejbalistky jsou potřetí druhé

Jako lvice bojovaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc ve třetím utkání finálové série play-off letošního ročníku extraligy o udržení naděje na zisk mistrovského titulu. Nakonec na palubovce Prostějova padly po velké bitvě 2:3, celou sérii ztratily poměrem 0:3 a těšit je může alespoň zisk třetího ligového stříbra v řadě.

Vysokoškolačkám po dvou úvodních finálových prohrách nezbývalo než zabrat a v prvním setu se jim to také dařilo (3:9). Domácí se pak sice zvedli, vedlo to však jen ke snížení na 9:11. Bojující olomoucký tým ale vzápětí udělal rozhodující bodový únik (12:14, 12:18) a první dějství třetího finále ovládl celkem jednoznačně 25:17.

Jenže obhájkyně titulu se uklidnily hned na začátku druhé sady (5:1, 9:4), a i přes dílčí snížení protivníka (9:7) si náskok udržovaly i dál. Rozhodující byl jejich úprk od skóre 18:15 na závěrečných 25:18.

Nervózní třetí dějství bylo zpočátku vyrovnané, než šly do minitrháku (4:4, 4:7) hostující volejbalistky. Prostějov sice dokázal reagovat (7:10, 11:10), olomoucká družina ale vzápětí odpověděla šňůrou servisů nahrávačky Kubínové (11:17). Mistrovský celek ještě snížil na 16:19, po výsledku 18:25 však prohrával 1:2.

Pokud chtěl prostějovský celek oslavit zlaté medaile na vlastní palubovce, musel pořádně zabrat. To ve čtvrtém pokračování dramatu předvedl zejména ve chvíli, kdy od stavu 6:5 utekl k luxusnímu vedení 15:8. Čtvrté dějství skončilo pro Olomouc demoličním výsledkem 25:13.

Šlo se do tiebreaku a v něm vysokoškolačky ještě jednou sahaly po prodloužení finálové série – 2:3, 3:5. Stěžejní byl ovšem obrat domácích na 7:6 a pak už šampionky směřovaly k výhře 15:10, celkově 3:2 a desátému titulu pro Prostějov.

„Máme za sebou hrozně těžký zápas, určitě nejnáročnější v celé sérii,“ řekl trenér vítězek Miroslav Čada. „Vstoupili jsme do něj špatně především vinou podání a soupeř chytil svou šanci. Museli jsme jít až na krev, abychom nepříznivý stav 1:2 otočili, což se podařilo zlepšením všech činností v čele s útokem, v němž jsme soupeře v každém vzájemném souboji trochu převyšovali. A v kritické chvíli se znova projevily jak zkušenosti našich ostřílených opor, tak herní i psychická síla tohoto výborného mančaftu,“ konstatoval Čada.

„První čtyři sady probíhaly jako na houpačce. Komu se zrovna dařilo víc na servisu, ten hodně bodoval a měl navrch. Pro nás bylo kvalitní podání podmínkou úspěchu, protože Prostějov má velmi kvalitní tým, a pokud si dobře přihraje, brání se jeho útoky hrozně špatně. Chyběly nám asi i síly, které holkám postupně docházely. Navzdory porážce jak dnes, tak v celém finále, chci ale tým pochválit za skvělé výkony, favoritovi jsme díky nim byli hodně důstojným protivníkem,“ zůstal nad věcí kouč Olomouce Jiří Teplý.

VK Prostějov – VK UP Olomouc 3:2 (-17, 18, -18, 13, 10)
Rozhodčí:
Kovář, Krtička. Čas: 105 minut. Diváků: 700.
Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Střídaly: Nová, Kozmíková.
Olomouc: Strušková, Kubínová, Košická, Ćutuková, Orvošová, Michalíková, libero Sainová. Střídaly: Sajdová, Napolitano Šenková, Dudová, Dedíková.

Okomentuj jako první článek "Doba stříbrná trvá. Volejbalistky jsou potřetí druhé"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..