Dorostenci o další krok blíž k play-off

Olomoučtí dorostenci vyválčili v Ostravě dva body. Utkání s Porubou rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých prokázali větší psychickou odolnost Hanáci

TJ Sokol Poruba – HBC Olomouc 2010 2:3 po s. n.

V Ostravě-Porubě se na Vřesinské odehrávalo utkání, které bylo pro hostující celek Olomouce velmi důležité, šlo v něm totiž v přímém souboji o body pro příčku zaručující play-off. ¨

Olomouc k zápasu přistoupila velmi zodpovědně a ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedla 2:0, když se za Hanáky trefili Neoral a Čep po přihrávkách Spěváka. Poruba se však nevzdávala a do konce základní hrací doby dokázala vyrovnat.

Zápas tak musel dojít až k samostatným nájezdům, ve nich se více dařilo družině okolo kapitána Přemysla Halase.

Ostravského brankáře překonal nejprve v první sérii Grepl, brankář olomouckých mladíků Surma pak vychytal dva ostravské střelce a tak pečetil výhru v nájezdech nejlepší hráč hostů v utkání Spěvák.

Olomouc si podruhé v sezoně poradila s Porubou na nájezdy a zaslouženě si odvezla dva body.

Podle postavení obou týmů v tabulce se zdá být velmi pravděpodobné, že právě tyto dva týmy si to rozdají na dálku o 4. místo pro play-off, pro olomoucké by pak mohla v konečném účtování hovořit lepší bilance ze vzájemných zápasů.

Zdroj: hokejbal-sm.cz

Okomentuj jako první článek "Dorostenci o další krok blíž k play-off"