Dorostenci překvapili favorita

Hokejbaloví dorostenci porazili 4:3 vedoucí tým NHbL z Opavy a dál živí naději na play-off.

Hosté hned v úvodu zavřeli Olomouc ve vlastním obranném pásmu a svou hrou si vynutili přesilovou hru při vyloučení Ryšánka, domácí však držel vynikající Surma. Teprve po šesti minutách hry se Orli poprvé dostali na dostřel soupeřovi branky a k překvapení všech se po nahrávce Spěváka parádní trefou prosadil Josef Fibich.

Opavští na svého soupeře opět vlétli, bušili do domácí obrany, aby opět po ojedinělé akci inkasovali podruhé, když akce po ose Grepl, Tichý a Jemelka skončila brankou posledně jmenovaného, který zakončoval v podstatě do prázdné brány.

Ve druhé třetině se začala hra na obou stranách vyrovnávat . Hosté snížili na 1:2 a zdálo se , že Opava bere utkání do svých rukou. Domácí měli v zápětí přesilovku pěti proti třem, ale i přes veškerý tlak se Orlům gól dát nepodařilo.

Potom naopak hrála přesilovku pět na tři hostující Opava, během ní však utekla dvojice domácích hráčů, která perfektní souhrou vyřešila situaci dva na jednoho a po přihrávce pod hokejkou hostujícího hráče si Spěvák stáhl míček do bekhendu, vystřelil a z následné dorážky skóroval. Hráči Opavy takovýto vývoj neunesli a po vzájemných provokacích došlo na vyloučení. Skóre po druhé části bylo 3:1.

Do závěrečné třetiny nastoupila opět lépe Opava, která tlačila. Jenže Olomouc zase trestala. Grepl utekl po křídle a výbornou přihrávkou našel Jemelku. Ten zvýšil svým druhým gólem v zápase na 4:1.

Slezané se s tímto stavem nehodlali smířit a domácím začalo desetiminutové peklo. Po dvou povedených střelách dokázal favorit snížit stav až na rozdíl jediné branky. Orli se však vzchopili. Závěr utkání si už pohlídali a zaslouženě se radovali z výhry a zisku důležitých bodů, díky kterým stále mohou pomýšlet na vyřazovací boje.

Okomentuj jako první článek "Dorostenci překvapili favorita"