Dorostenci skončili šestí

Olomoučtí hokejbaloví dorostenci se o víkendu zúčastnili turnaje, který byl vyvrcholením jejich zimní přípravy. Los jim do skupiny přiřadil tým Martina, průběžně druhý tým slovenské extraligy SD, kolegy z Moravské soutěže Porubu a nakonec mužský oddíl Karviné, jenž se zúčastnil jako náhrada za slovenskou Nitru, ale jehož výsledky se nezapočítávali.

Hned první utkání bylo pro Orly klíčové, protože narazili na tým TJ Sokol Poruba. S ním předváděli pěknou hru, ale nakonec nešťastně prohráli 1:0, když za záda výborně chytajícího Surmy propasíroval jeden z Ostravských obránců bombu od modré.

Na zklamání z prvního utkání se snažili Hanáci rychle zapomenout a nastoupili s čistou hlavou do druhého zápasu proti favoritu z Martina. Ten své kvality potvrdil hlavně v první polovině utkání (turnaji se hrál na 2×12 minut), ve které zvítězil přesvědčivě 3:0. Přispělo k tomu i neproměněné trestné střílení Lukáše Nazada, kterému kličku výborně vystihl slovenský brankář.

Druhou polovinu už Orli zvládli lépe a soupeři se podařilo vsítit již jen jednu branku. Celkově se tak Martin radoval z vítězství 4:0. Výsledek však nemusel Olomouc zase tolik mrzet, neboť si vytvořila šance a hlavně předvedla bojovný výkon.

Do posledního sobotního utkání nastoupili Hanáci až pozdě večer za umělého osvětlení a hlavně za obrovského mrazu, navíc při jemném sněžení, které způsobilo, že se hřiště podobalo spíše kluzišti než asfaltovému plácku. Podle toho se také odvíjelo celé utkání, ve kterém nebyly k vidění žádné osobní souboje u mantinelu, ani sprinty, protože všechny pokusy o zrychlení končili podklouznutím a „vytřením“ povrchu hřiště. To také vedlo k předčasnému konci za stavu 5:2 pro Karvinské muže.

V neděli čekalo na Hanáky hned první ranní utkání o postup do čtvrtfinále opět proti soupeři z Havířova. Tentokráte se však žádný debakl nekonal a Olomouc po svém zlepšení v druhé půlce zápasu nakonec vyhrála 4:1, když soupeř tentokráte nepříjemně kousal.

Tato výhra posunula červené do čtvrtfinále proti domácímu dorostu. Karviná potvrdila své kvality a pozici v domácí extralize, když vyhrála 5:0. Orli se snažili ze všech sil uspět a vstřelit aspoň čestnou branku, avšak obrana modře oděného mužstva byla proti. To zapříčinilo, že Olomouc si nakonec kvůli prohře z prvního zápasu s Porubou odvezla z Karviné 6. místo.

Celkově byl tento turnaj dobrou zkouškou před zahájením druhé půlky sezóny v 1.NHbL-SD. Ve hře se ještě objevilo docela dost nedostatků, na jejichž odstranění mají Hanáci ještě dva týdny přípravy, aby do prvního zápasu, který se odehraje v sobotu 5. března doma právě proti Porubě vše vyladili a udrželi tři body v Olomouci.

Konečné pořadí turnaje:
1. JK AFE Medokýš Martin „A“
2. JK AFE Medokýš Martin „B“
3. HbK Intevo Karviná
4. SHC Opava
5. TJ Sokol Poruba
6. HBC Olomouc 2010
7. HC Warriors Havířov
8. HbK Intevo Karviná – muži (mimo pořadí)

Okomentuj jako první článek "Dorostenci skončili šestí"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..