Dorostenci Sigmy nepustili Spartě ani bod

Tým SK Sigma Olomouc U 19 hrál doma v 17. kole celostátní dorostenecké soutěže proti Spartě Praha. Devatenáctka navázala na dobré výkony a výsledky z prvních dvou jarních kol a Spartu porazila. Jedinou branku zápasu dal útočník Stefan Jerome.

První vítězství v jarní části sezony se dočkal tým SK Sigma Olomouc U 17. V sedmnáctém kole doma sedmnáctka porazila Spartu Praha 4:1, tři branky domácích dal útočník Michal Holub.

SK Sigma Olomouc U 19 – Sparta Praha U 19 1:0 (1:0)

V bojovném utkání padla jenom jedna branka. Ve 12. minutě domácí vyrazili do protiútoku. Jerome poslal vpřed Rolince. Ten se prodral do šestnáctky, přihrál zpět Jeromemu, který se z otočky trefil přesně. Více branek i přes dostatek šancí nepadlo.

„Jsem spokojen pouze s výsledkem, jinak jsem nazlobený. První poločas to ještě docela šlo, ale po přestávce jsme se vlastními chybami sami dostávali zbytečně pod tlak,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Leoš Kalvoda.

Branka: 12. Jerome. SK Sigma: Karabina – Svozil, F. Přikryl, Štěrba, Můčka (60. Falta) – Nešický, Habusta, Houska (71. Schmidt), Hladík – Rolinc, Jerome (86. Teplý). Trenér Leoš Kalvoda.

SK Sigma Olomouc U 17 – Sparta Praha U 17 4:1 (2:1)

Pro Sigmu utkání nezačalo ideálně. Už ve 2. minutě chybovala v defenzivě a hosté šli do vedení. To netrvalo dlouho. Už o tři minuty později se trefil přímo z rohového kopu Holub. Ve 24. minutě zahrál dobře a přesně přímý kop přes zeď P. Ševčík a Sigma vedla. Náskok navýšila až po přestávce, dvakrát se trefil Holub a zkompletoval tak hattrick.

„Sparta potvrdila svoji kvalitu, nebylo to lehké. Ale kluci to zvládli, i když jsme prohrávali, zaslouží absolutorium. Splnili to, co chci fotbalovostí i výsledkově,“ řekl trenér SK Sigma U 17 Václav Jílek.

Branky Sigmy: 5., 61. a 74. Holub, 24. P. Ševčík. SK Sigma U 17: Arbeit – Hodis, Hlavica, Řehák, Hýbl – Langer (69. Vasiljev), Bzirský (41. Bača), Richter, P. Ševčík – Chrašč, Holub (77. Machálek). Trenér Václav Jílek.

Okomentuj jako první článek "Dorostenci Sigmy nepustili Spartě ani bod"