Duel sousedů v tabulce zvládlo lépe béčko Holice

Díky příznivým klimatickým podmínkám se mohlo o prvním listopadovém víkendu předehrát úvodní „jarní“ kolo Krajského přeboru. V něm na hřišti v Hodolanech přivítalo holické Béčko fotbalisty z Troubek, kteří před tímto zápasem měli na svém kontě o bod více a v tabulce se nacházeli těsně před svým hostitelem.

1. HFK Olomouc B – FK Troubky 2:0 (0:0)

Počasí si zřejmě uvědomilo, že se předehrává jarní kolo, a fotbalisty i diváky obdarovalo slunečnou oblohou a příjemnou teplotou okolo 15 stupňů Celsia, tedy vpravdě ideálními fotbalovými podmínkami. Méně spokojeni však zřejmě byli oba trenéři, kteří se ve svém kádru museli obejít bez několika hráčů. Na holické straně to byla hlavně absence Čižmara, který si ze souboje v minulém kole odnesl výron kotníku. Hosté na tom byli ale znatelně hůře, chybělo jim hned pět hráčů, takže na střídání si dovezli jediného náhradníka. Asi nejcitelnější ztrátou byla absence gólman Maráka, který si minulý týden zlomil v Dolanech kotník.

První půlka zápasu moc fotbalové krásy nenabídla. Domácí hrající proti větru a slunci sice zahrozili hned na začátku, když centr zleva hostující brankář podběhnul, ale následnou střelu už chytil a napravil tak svůj kiks. Poté se hra na dlouhé minuty přestěhovala do středu hřiště a diváci, kteří si šli koupit uzený kabanos a pivo a nesledovali zápas, popravdě o nic nepřišli.

První gól mohli vstřelit hosté, když ve 28. minutě po rohu z pravé strany hlavičkovali těsně mimo bránu. Na tuto „opovážlivost“ zareagovali domácí rychlou akcí po levé straně , po níž se do velké šance dostal Filipský, ale brankáře nepřekonal. Dvě rozhodnutí hlavního rozhodčího, která předcházela této akci, se však nelíbila trenéru hostí a svou nelibost dal natolik najevo, že rozhodčí jej musel upozornit, že by zbytek zápasu také mohl sledovat pouze z tribuny. Těsně před přestávkou mohl opět Filipský poslat hostům do jejich šaten gól, ale střela o kousek minula branku.

Po změně stran se začal hrát docela jiný fotbal, zvlášť ze strany domácích. Jestli k tomu přispěla přestávková promluva od trenéra, nebo skutečnost, že domácím pomáhal i vítr, těžko říct. Každopádně holičtí fotbalisté začali svého soupeře přehrávat dobrou kombinací a dostávali se do šancí.

V 51. minutě se Troubkám na vlastní polovině nepodařilo uklidit míč do bezpečí, čehož využil Kotůlek a do řad domácích přinesl gólové zklidnění. Holičtí se poté několikrát dostali k brance Troubek, ale udeřit mohlo na druhé straně, rychlý průnik kapitána Stokláska byl však zakončen slabou střelou. Dvě minuty poté domácí gólman odkopnul míč přímo na kopačky hostů, ale ti ani tuto hrubici nedokázali potrestat.

Poté, co domácí přežili tyto dvě minuty hrůzy, předvedli fotbalistům Troubek lekci z proměňování šancí. Tögel prošel středem hřiště, zatáhnul míč na levé křídlo a po jeho výborné přihrávce už nebylo pro Filipského problémem skórovat. Na hostech pak už bylo znát, že jim postupně docházejí síly, ale kvůli zmiňované marodce museli zbytek zápasu dohrát v podstatě v základní sestavě. A tak holické Béčko se stávalo pánem na hřišti, z čehož pramenily další šance skórovat. V 79. minutě mohl Zifčák definitivně zpečetit vývoj zápasu, ale tváří tvář hostujícímu brankáři se nedokázal prosadit, neboť jeho střelu stačil srazit těsňoučko vedle pravé tyče. V posledních minutách zápasu se do seznamu střelců chtěl zapsat i Tögel, ale jeho krásnou střelu brankář Frehar vytáhnul na roh.

Hosté tedy odjížděli domů bez bodu i vstřelené branky a Holice „B“ si svou nedělní výhru zasloužila. Nicméně velmi sympaticky (alespoň na mě) zapůsobil levý obránce hostů Gregovský. Své spoluhráče dokázal dirigovat bez zbytečného křičení a rozčilování, spíš používal pozitivní motivaci. Což bylo v příkrém rozporu s tím, co předváděli oba trenéři. Navíc domácí Derco k „posílení“ svých pokynů používal dosti často výrazů, jež se ve společnosti užívají jen velmi velmi zřídka, a to ještě jen po desáté hodině večerní a sedmém pivu navrch. :-).

1. HFK Olomouc B: Pavelka – Šimko, Zifčák, Vykydal (67. Karas), Vacek, Kotůlek, Dluhý-Smith (72. Smětal), Tögel, Filipský, Štěpánek, Jíša (52. Kucharčuk). Trenér: Jiří Derco.

FK Troubky: Frehar – Gregovský, Vala, Čevela, Petráš (76. Haviernik J.), Pich, Haviernik R., Stoklásek, Němčák, Stískal, Hejkerlík. Trenér: Karel Josl.

Branky: 51. Kotůlek, 65. Filipský. Rozhodčí: Vedral – Machala, Žvátora. ŽK: 61. Vacek – 41. Stoklásek, 81. Haviernik J. Diváci: 65.

Foto: Jiří Novotný

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvaXZvLm9wbGV0YWwvYWxidW1pZC81NjcxOTMzMjQ5NzY5MDI4MDQ5P2FsdD1yc3MmYW1wO2hsPWVuX1VTJmtpbmQ9cGhvdG8=“]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Duel sousedů v tabulce zvládlo lépe béčko Holice"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..