Dva velké volejbalové návraty. Na Hané budou hrát Šenková a Ticháčková

Na klubové poměry nevídanou vlnu posilování završily týmy extraligových volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk dvěma opravdu velkými „trefami“. Do kádru hanáckých celků se vracejí dvě zkušené hráčky s reprezentačními zkušenostmi – smečařka Jana Napolitano Šenková a nahravačka Eliška Ticháčková. Společnou letní přípravu obou družstev tak absolvuje už celkem osm zajímavých posil.

Dlouholetá reprezentantka Jana Napolitano Šenková se do olomouckého týmu, v němž volejbalově vyrůstala, vrací po letech angažmá v Mekce tohoto sportu Itálii a také po mateřské pauze. „Už s námi začala trénovat. Je to zkušená komplexní hráčka, přihrávající smečařka s výbornou hrou v poli, na vysoké úrovni má i další herní činnosti. Navíc odchovankyně klubu, takže mě moc těší, že se k nám vrací,“ pochvaluje si novou posilu trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý.

Podobně hovoří i předseda olomouckého oddílu Jiří Zemánek. „Už dříve jsem říkal, že nám chybí jedna špičková hráčka prověřená Evropou. Nyní se jí tedy trenéři dočkali a věřím, že potenciál posíleného kádru přetaví v náš společný úspěch. Jana je hráčkou, která nám přesně zapadla do mozaiky, je to osobnost na hřišti i v kabině. Nerad bych samozřejmě urazil volejbalovou štěstěnu, ale nemůžeme být zase příliš skromní, protože s tímto týmem musíme bojovat o nejhornější příčky české extraligy,“ plánuje Zemánek.

Zatímco Jana Napolitano Šenková má pomáhat do nejvyšších pater tuzemského ženského volejbalu Olomouci, do Sokola Šternberk zase přichází další hráčka s reprezentačními zkušenostmi, nahravačka Eliška Ticháčková (za svobodna Michnová). Ta po svém olomouckém a šternberském angažmá zamířila do Přerova a rovněž i ona přerušila svou sportovní kariéru mateřskou dovolenou. „Eliška by jako opravdu zkušená nahravačka měla zajistit, že šternberští fanoušci uvidí víc pohledných a povedených akcí a budou se moct častěji radovat z domácích vítězství. Věřím, že hlavně spolupráce se slovenskou reprezentační smečařkou by mohla velmi dobře fungovat,“ míní manažer Sokola Jiří Zemánek a připomíná, že Ticháčková není pro šternberské publikum zdaleka neznámou tváří: „Hned v naší první extraligové sezoně výrazně přispěla k tomu, že se náš tým mezi elitou zachránil. Mezi diváky byla jednou z nejoblíbenějších hráček. Šternberští fanoušci patří k nejlepším v republice a pohlednou hru i domácí výhry si určitě zaslouží,“ uzavřel Zemánek.

Už dříve posílilo spojený olomoucký a šternberský kádr šest kvalitních hráček – smečařky Mátlová, Petra Kojdová a Kuciaková a blokařky Jurčíková, Murčinková a Tomášeková.

Přestože ostrá soutěžní sezona vypukne zhruba až za měsíc, v prodeji už jsou také permanentní vstupenky na zápasy volejbalistek Univerzity Palackého a Sokola Šternberk. Stojí 350 korun a platí na všechna domácí utkání obou oddílů v české extralize včetně play-off, dále na přípravné turnaje i domácí a evropské pohárové duely.

„Chceme vytvořit co nejkomfortnější podmínky pro naše diváky, aby je na zápasy přilákal nejen kvalitní a hezký sport. Proto se při každém domácím utkání losuje jedna zajímavá cena, navíc připravujeme i velkou soutěž o opravdu atraktivní výhry. Při každé návštěvě sportovní haly budou moct fanoušci dát jeden los do osudí, z nějž se pak budou vybírat výherci. Chystáme také další výhody a slevy u našich partnerů, v plánu je rovněž hlídání dětí během zápasů,“ vypočítal novinky Jiří Teplý.

Permanentky jsou už v těchto dnech v prodeji ve sportovní hale Univerzity Palackého v kanceláři trenérů oddílu volejbalistek a také v olomoucké restauraci U Zlaté koule na třídě Míru. Další prodejní místa se připravují.

Okomentuj jako první článek "Dva velké volejbalové návraty. Na Hané budou hrát Šenková a Ticháčková"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..