Dvě basketbalová derby pro Univerzitu

Po období zimního klidu se vydala do pohybu i oblastní soutěž basketbalistů, ve skupině Střední Morava letos působí čtyři olomoucké týmy a v pátek se ve 12. kole ve dvou derby poměřily proti sobě.

BK Zora Olomouc – SK UP Olomouc A 48:95 (19:27, 26:46, 34:71)

Áčko Univerzity je lídrem tabulky s jediným cílem a tím je návrat zpět do druhé ligy. Zora je dlouholetým účastníkem oblastní soutěže, letos má z jedenácti utkání tři výhry a osm porážek. Jeho dres oblékají například legendy někdejší Univerzity Jiří Sedlák a Jiří Horák, či Martin Váňa ze slavného olomouckého basketbalového rodu. Utkání se hrálo v hale na Šibeníku, která zažila nejslavnější éru olomouckého basketbalu na přelomu 80. a 90. let dvacátého století v podobě úspěšného působení Dukly v nejvyšší soutěži, pohříchu je třeba dodat, že se od té doby v samotné hale změnilo pramálo. Utkání se od začátku odehrávalo podle představ univerzitního celku, který svého soupeře fyzickou připraveností převyšoval a už v poločase vedl o dvacet bodů. Přítomní diváci však ani v tomto případě nebyli ochuzeni o vzrušené emoce Horské ligy.

SK UP Olomouc B – BK Olomouc 77:53 (20:21, 46:31, 55:40)

Ve stejný čas se ve Sportovní hale na Lazcích potkal čtvrtý tým tabulky s pátým. Béčko Univerzity hostilo BK Olomouc, které se v devadesátých letech stalo nástupnickým týmem Dukly po ukončení podpory ze strany armádního sportu. Z piety však dodnes hraje v replikách někdejší Dukly. Rozhodující pro celé utkání byla druhá čtvrtina, ve které si početnější univerzitní tým poskládaný převážně z mladších hráčů vybudoval rozhodující náskok, který v posledním úseku hry ještě navýšil.

Foto: Miloslav Jančík

Okomentuj jako první článek "Dvě basketbalová derby pro Univerzitu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..