Ecce Homo 2011 již o víkendu

Do města Šternberka se již od předvčerejška sjíždí závodníci letošního ročníku Ecce Homo. Dorazil už kamion Tschager motorsport, své místo obsadil i jezdec soutěžící za AMK Ecce Homo Jiří Theimer.

Theimerovi skončila homologace na jeho voze Peugeot 306 Maxi Kit Car, proto je již zařazen do skupiny E1. V Parkovišti závodních strojů nám stojí také Steiner Motorsport a jezdec tohoto týmu Marcel Steiner je zajisté velkým lákadlem na letošní ročník. Tento švýcarský závodník pojede se stejným typem vozu jako úřadující Mistr Evropy Simone Faggioli, s Osellou FA30/Zytek. Ani to není vše. Osellu FA30 pojede také Lucemburčan Guy Demuth, který na předchozích evropských závodech zajížděl fantastiské časy.

Během čtvrtečního odpoledne dorazil jeden z bratrů Vondráků, ve šternberském depu se již objevil i jeden z nejrychlejších Čechů na naší trati Miloš Beneš. Své místo zaujal domácí Ecce Homo Racing Team. „Domácí závod Ecce Homo nevynechám, ale auto je nastaveno na okruhy a na jeden závod nemělo cenu auto přenastavovat. Nebude tedy jednoduché s tímto nastavením zajet na kopci, navíc když jsem tuto sezónu v závodním autě ještě neseděl. Doufám aspoň v to, že se dnes vypršelo a o víkendu bude pěkné počasí.“, sdělil své pocity domácí jezdec Milan Kašpárek.

Během pátku se Parkoviště závodních strojů naplní kompletně a může tak vypuknout 31. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu s naprosto unikátním seznamem přihlášených jezdců. Nebude to ale víkend pouze pro motoristy. Město Šternberk, AMK Ecce Homo a TJ Sokol Šternberk připravili doprovodné akce, mezi kterými si určitě vybere každý podle svého.

Časový harmonogram Ecce Homo 2011:
Sobota
8.00 – 16.00:
Oficiální trénink (dvě jízdy)
Neděle
8.30:
Slavnostní zahájení závodu
9.00 – 12.35: 1. jízda závodu
12.45 – 16.25: 2. jízda závodu
18.00: Vyhlášení vítězů na Hlavním náměstí

Vstupné na Ecce Homo 2011:
Sobota (tréninky) – 70.-
Neděle (závod) – 80.-
Víkendová (Sobota+Neděle) – 100.-
Děti, důchodci, ZTP (platí na sobotu i neděli) – 30.-

Se zakoupenou vstupenkou můžete na všechna místa dění, tzn.: na start, podél trati i do Parkoviště závodních strojů.

Okomentuj jako první článek "Ecce Homo 2011 již o víkendu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..