Exolomoučtí hráči v čele s Dopitou trenéry u hokejových repre

Hokejový svaz obsadil realizační týmy mládežnických reprezentačních výběrů pro novou sezonu. A pro fanoušky z Olomoucka je v novém trenérském obsazení spousta dobře známých jmen. Bývalý majitel HC Olomouc Jiří Dopita je trenérem reprezentační devatenáctky, u mládežnických výběrů budou působit také Michal Broš a Jaroslav Nedvěd, bývalý brankář Martin Vojtek má na starosti gólmany v ženských repre. Informoval o to svazový web cslh.cz.

Výkonný výbor ČSLH schválil složení realizačních týmů mládežnických a ženských reprezentací pro sezónu 2016/17. Hlavním trenérem reprezentace U20 bude Jakub Petr, asistenty Jiří Dopita s Petrem Svobodou, manažerem Milan Hnilička. Reprezentaci U19 povedou hlavní trenér Jiří Dopita s asistentem Davidem Brukem, manažerem je Otakar Černý. Hlavním trenérem reprezentace U18 se stal Václav Varaďa, asistenty jsou Patrik Augusta s Petrem Studničkou, který bude i manažerem mužstva. Trenérem výběru U17 byl jmenován Petr Haken, asistenty jsou René Mucha s Václavem Eismannem, manažerem Radek Ťoupal; reprezentaci U16 povede jako hlavní trenér Jaroslav Nedvěd s asistenty Michalem Brošem a Pavlem Arnoštem, který bude i manažerem týmu. U ženské reprezentace pokračují hlavní trenér Jiří Vozák s asistentem Petrem Tejralem a manažerem Davidem Moravcem. Trenérem dívčí reprezentace U18 je Jan Fidrmuc, asistenty Josef Štoudek s Jiřím Vozákem, manažerem Lubomír Johan, trenérem dívčího výběru U15 Rudolf Valla, asistenty Vratislav Vajner s Romanem Kosinou, manažerem Martin Mašek. Trenérem brankářů u reprezentace U20 je Martin Láska, u reprezentace U19 Jaroslav Kameš, u reprezentace U18 Radek Jirátko, u reprezentace U17 Václav Fürbacher a u reprezentace U16 David Kovářík. U ženských výběrů bude jako trenér brankářů působit Martin Vojtek.

Jiřího Dopitu, legendu českého a olomouckého hokeje, není třeba nějak zvlášť představovat. Pomohl HC Olomouc zpět mezi elitu jako majitel a trenér, na podzim ovšem klubu prodal a odešel z něj. Trénoval v Třinci, kde skončil s koncem sezony. Nyní se vydal na cestu reprezentačního kouče.

Michal Broš, bývalý útočník, je odchovancem HC Olomouc, člen mediálně slavné formace Kratěna – Broš – Tomajko. Je mistrem světa z roku 2000, čtyřnásobným českým šampionem (3x Vsetín, 1x Sparta), dvojnásobným finským s Kärpät Oulu. V posledních letech patřil k velkým kritikům českého stylu práce při výchově hokejové mládeže.

Jaroslav Nedvěd, někdejší obránce, působil v HC Olomouc v úvodu devadesátých let. Liberecký rodák hrával za Moru v sezónách 1991/1992 a 1992/1993. Největší část kariéry působil v pražské Spartě. Je bratrem slavného útočníka Petra Nedvěda.

Martin Vojtek chytával za Moru hned ve dvou obdobích. Přerovských rodák působil v Olomouci v sezónách 1998/1999 a 2004/2005. V našem kraji působil také v Prostějově a Šumperku, no a samozřejmě v rodném Přerově, kde byl poslední čtyři sezony a kde také ukončil aktivní hráčskou kariéru.

Okomentuj jako první článek "Exolomoučtí hráči v čele s Dopitou trenéry u hokejových repre"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..