FOTO: Extraligové play-off se FBS vzdaluje

Přímý souboj týmů bojujících o poslední postupové místo do play-off florbalové Extraligy žen přineslo její 18. kolo. Pokud dívky z FBS chtěly posílit své postupové šance, musely v sobotním zápase zdolat své rivalky ze Židenic.

První třetina patřila hostům. Jejich hra vycházela z jednoduchého principu – držení míčku za vlastní bránou a při vhodné příležitosti následovala přihrávka do brejkové situace. A tato taktika se jim hned dvakrát v první dvacetiminutovce vyplatila. Domácí kouč k tomu po zápase poznamenal: „Na tento zápas jsme se připravovali tři týdny a v posledním týdnu velmi intenzivně. Neustále jsme si opakovali, že drtivou většinu branek dává soupeř z brejkových situací a nakonec z nich dostanem všechny góly. Nevím, co k tomu víc říct.

V polovině první třetiny mohla srovnat stav zápasu z trestného střílení  Reimerová, ale Příleská napravila svoji předchozí chybu (hra na zemi) a zabránila domácí exekutorce skórovat.

V prostřední části se domácí dívky snažily o zvrat v utkání, ale přes velkou herní převahu se jim podařilo jen jedinkrát dopravit míč za záda hostující gólmanky. Někdy chyběl klid při zakončení, někdy sportovní štěstí. Trenér Hausner to viděl takto: „Ve druhé třetině jsme měli několik šancí, ale holky hrály pod psychickým tlakem, protože věděly, že musí zápas otočit. Navíc nám chybělo trochu toho sportovního štěstí, které jsme si asi vybrali v loňské sezóně.“

Poslední dějství zahájil ofenzivněji hostující tým a po pěti minutách odskočil po zakončení Theimerové opět o dvě branky. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, vyloženější šance skórovat však k vidění nebyla.  Necelé tři minuty před koncem sáhnul domácí trenér ke hře bez brankářky, ale jeho svěřenkyně záhy znova inkasovaly a bylo evidentní, že soupeřky z jihu Moravy si odvezou výhru.  Kamínková sice ještě docela rychle korigovala průběžné vedení soupeřek, ale to už bylo ze strany FBS pro dnešní zápas vše.

Tato domácí prohra značně zkomplikovala situaci olomouckých hráček a postup do play-off se  teď pohybuje spíše v teoretické rovině. Domácí trenér však neztrácí pozitivní přístup a tvrdí: „Šance na play-off tu pořád je, máme příznivější los než náš dnešní soupeř. Bude to velmi težké, nicméně pokud ta šance tady je, určitě se o ni porveme.

TEMPISH FBS Olomouc – EUROSPOLEČNOSTI Sokol Židenice 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky: 23. Pařízková, 59. Kamínková – 3. Miklíková, 15. Dernerová, 46. Theimerová, 58. Švecová.

Vyloučení: Lišková, Machů, Pavlíková – Příleská, Theimerová.

Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Diváci: 95.

Olomouc: Starečková – Reimerová, Pavlíková, Sklenářová, Pařízková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Podešvová, Zamazalová, Lišková. Trenér: Hausner.

Židenice: Příleská – Svobodová, Fízeľová, Hyksová, Švecová, Veletová, Kusáková, Brošová, Dundelová, Miklíková, Drápalová, Theimerová, Grufíková, Vránová, Humlová, Dernerová, Obrovská. Trenér: Hájek.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/5972942027954385313?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Extraligové play-off se FBS vzdaluje"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..