Fan Mory sepsali petici, chtějí lepší zimák

Fanouškům HC Olomouc, kteří jsou nespokojeni se stavem olomouckého zimního stadionu, došla trpělivost. Po mnoha letech prázdných slibů od představitelů města se rozhodli sepsat petici za rekonstrukci či vybudování zimního stadionu v Olomouci. Podpis můžete pod petici připojit i vy, a to před pátečním či sobotním utkáním čtvrtfinále play-off.

Z webu fanoušků HC Olomouc – www.fan-zone.cz

Sliby, chyby aneb petice za rekonstrukci či vybudování ZS

Vážení sportovní přátelé,
vzhledem k tomu, že se od našich politických představitelů města Olomouce nemůžeme stále dočkat jasné odpovědi na otázku rekonstrukce, popřípadě vybudování nového zimního stadionu, tudíž jsme se jako příznivci ledního hokeje rozhodli, že se chopíme vlastní iniciativy. Na zápasech play-off 1. hokejové ligy bude probíhat podpisová akce na tuto problematiku. Chcete-li, aby byl tento problém řešen, můžete svým podpisem tuto petici podpořit. Čím více podpisů nasbíráme, tím lépe. Petice bude odeslána Radě města Olomouce.

Petici podpoří svým podpisem i A-tým olomoucké Mory. Organizátoři petice budou stát u všech vchodů do zimního stadionu na domácích zápasech čtvrtfinále play-off. Petiční arch bude k dispozici i pod tribunou za trestnými lavicemi, kde se běžně vybírají peníze na výjezdy fanoušků. Dle možností i mimo zimní stadion.

Shromažďování podpisů pod petici se provádí podpisem pod petiční arch petice. Podpořit petici svým podpisem může podle petičního zákona každý občan. K podpisu pod petici každý uvede své jméno, příjmení a bydliště. K podpisu nesmí být občan žádným způsobem nucen.

Celý text petice:
Petice za rekonstrukci/vybudování zimního stadionu v Olomouci
Příznivci sportu a kultury ve městě Olomouc jsou nespokojeni se stavem zimního stadionu v Olomouci. Olomouc je pátým největším městem v České republice, bydlí v ní 100.000 obyvatel, přesto je v celém městě k dispozici pouze jediná ledová plocha, navíc v zastaralém a nedůstojném prostředí.

Zimní stadion není využíván jen pro seniorský hokej, připravuje se na něm i mládež od útlého školního věku. Olomoucký hokejový klub patří mezi nejlepší ve výchově mládeže v celé republice. Mladší dorostenci, starší dorostenci a junioři dokonce působí v nejvyšších tuzemských soutěžích. Na zimním stadionu dále trénují krasobruslaři a sledge hokejisté, kteří také reprezentují své město. Probíhá zde také v minimálním rozsahu veřejné bruslení. Bohužel všichni musí využívat současných zoufalých podmínek. Hokejové týmy z ostatních měst a fanoušci hostujících týmů si potom často dělají obrázek o Olomouci právě na základě tragického polorozpadlého zimního stadionu. V případě rekonstrukce by navíc mohla Olomouc hostit kulturní a sportovní akce celorepublikového či celosvětového významu (tak jako třeba Ostrava). V současné době nezbývá fanouškům nic jiného, než cestovat do ostatních měst, kde se zastupitelé věci neodkládají, nýbrž konají.

Jediná ledová plocha v celém městě je zoufale málo, na ploše tak musí malí žáčci trénovat brzy ráno (v 6 hodin), sledge hokejisté například pozdě večer (okolo 23. hodiny). Veřejnost má tak málo vyhrazeného času, navíc s takřka žádným zázemím. Krajské město, jako je Olomouc, by si zasloužilo minimálně tři ledové plochy, i ty by totiž byly zcela využity.
Příznivcům sportu a kultury vadí především to, že zimní stadion je zchátralý, v zimě do něj sněží, při dešti zatéká. Zázemí a šatny jednotlivých mládežnických tříd i seniorského „A“ týmu jsou v naprosto havarijním stavu – prohnilé zdi, zdevastované sociální zařízení, výbava stará desítky let. Na tribunách je při sportovních i kulturních akcích nesnesitelná zima, v létě zase nesnesitelné horko, neboť chybí klimatizace. Mnoho sedaček na tribunách je polámaných, výsledkové tabule často nefungují, a když fungují, kvůli prasklým žárovičkám, které se už dávno nevyrábí, nelze rozpoznat číslovky.
Problém rekonstrukce či vybudování víceúčelové haly, která by zahrnovala minimálně dvě ledové plochy, je zastupiteli a radními města Olomouce neustále odkládán, přestože politické strany ve svých volebních programech před každými komunálními volbami slibují opak. Zástupci města se sice opakovaně vyjádřili, že posun v jednáních blokují majetkoprávní vztahy, nicméně to stejné už všichni příznivci sportu a kultury poslouchají několik let (možná i desítek let) bez zásadního pokroku.

Žádáme proto zastupitele a radní města Olomouce, aby se konečně začali celému problému rekonstrukce/výstavby zimního stadionu či víceúčelové haly intenzivně věnovat a aby prostřednictvím médií pravidelně informovali příznivce kultury a sportu v Olomouci o pokrocích, které v dané problematice udělali. Žádáme také Zastupitelstvo města Olomouce, aby již konečně schválilo jeden z návrhů velké rekonstrukce či výstavby nové haly a rovněž žádáme Radu města Olomouce, aby konala a stavbu v co nejkratším časovém horizontu zrealizovala.

V Olomouci dne 15. února 2011

ZE ZÁKONA: „Petice musí být písemná a musí být pod ní uvedeno jméno, příjmení a bydliště toho, kdo ji podává; podává-li petici petiční výbor, uvedou se jména, příjmení a bydliště všech členů výboru a jméno, příjmení a bydliště toho, kdo je oprávněn členy výboru v této věci zastupovat.“

Okomentuj jako první článek "Fan Mory sepsali petici, chtějí lepší zimák"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..