Fanoušek SK Sigma: Otevřený dopis Jiřímu Kubíčkovi

Do redakce serveru regionsport.cz dorazil otevřený dopis jednoho z fanoušků SK Sigma Olomouc. Má souvilost s právě probíhajícím soudním procesem týkajícím se údajného uplácení při utkání Sigmy proti Bohemians Praha.

Otevřený dopis Jiřímu Kubíčkovi

Vážený pane Kubíčku,

to oslovení „vážený“ berte však prosím s velkou rezervou, protože minimálně já si Vás nevážím ani trošku. Byly však doby, kdy jsem na Vás nedal dopustit, ať jsou to doby, kdy se skandovalo „Kubíček ven“, tak i doby nedávno minulé. Byl jste pro mě člověk, ke kterému jsem měl úctu (a věřte, že jste byl jeden z mála), do jisté míry jsem k Vám vzhlížel, fandil Vám v boji proti ČMFS a bránil před Vašimi odpůrci. Jako jeden z mála se s Vámi scházel i po Vašem odchodu z klubu a víte co je úplně nejhorší? Já Vám věřil. Slepě jsem věřil v to, že opravdu máte klub rád, a že nelžete.

Mýlil jsem se! A však primárně jsem neměl důvod Vám nevěřit. Už jen proto, že jste stál u největšího rozkvětu klubu a podílel se na jeho chodu bez mála 30 let, a to že Sigma není zadlužená, hraje stabilně ligu, má nadstandardní zázemí a tréninkové centrum, vlastní stadion a mnoho dalšího, je z velké míry Vaše zásluha. O to více mě to všechno bolí, zlobím se sám na sebe, protože jsem si do dneška myslel, že mám odhad na lidi. Nemám! Vás jsem neodhadl! I tak však nerozumím Vašemu svědectví u soudu. Kdybyste se nevyjadřoval, mohl jste být nadále v očích veřejnosti kacíř a mučedník, mohl jste kolem sebe nadále házet výroky Arnošta Lustiga, který se mimochodem při pohledu na Vás musí obracet v hrobě, a lidi by Vám to, jak se lidově říká, žrali. Váš argument, že byste s nahrávkou a výpovědí nikdy nevylezl na světlo boží, kdyby Vás nepředvolali, je ještě směšnější než Vy sám.

Dnes už jsem si jistý, že byste ji poskytl prvnímu novináři, který by si o ni řekl, to že o jeho existenci věděl „každej druhej“ nemusíme rozebírat, rád jste se vším chlubil a všechny špinil, protože Vy jste ten nejčistější funkcionář na světě pobírající 25 let pouze základní plat. Když už jste byl k soudu jako svědek předvolán (což Vám samozřejmě udělalo obrovskou radost), tak jste přeci mohl odmítnout vypovídat, což jste samozřejmě mohl, protože jako právník moc dobře víte, že máte zákonné právo odepřít výpověď, pokud byste jí mohl dopustit trestní stíhání sebe nebo osoby blízké, což pro Vás Sigma je, resp. měla být.

Sigma byla Vaše dítě, když se řeklo Sigma, nikdo si nepředstavil pana Gajdu, Lébra, Raka a další, ale Vás, a vy jste svoje dítě potopil! Tohle neudělá žádný milující a inteligentní rodič!

Vy však Sigmu nemilujete a nikdy jste nemiloval, byl jste pouhej „estébák“ a škůdce ve vedení Sigmy, protože nahrávat si tajně své kolegy a přátelé a pak to použít u soudu či na vyšších místech byla výhradní činnost „estébáků a špehů“! Právě proto jste u soudu evidentně a chladnokrevně lhal! Jste lhář a Vaše ješitnost a egoismus Vás přivedly na scestí. Možná si totiž neuvědomujete, že jste tím nezradil Gajdu ani Lébra, ale nás, fanoušky. Lidé ve vedení se mění, fanoušci zůstavájí! A fanoušci jsou všichni Olomoučáci, a nejen ti a právě těm vy jste se u soudu vysmál, právě těm, kteří za Vámi stáli v dobrém i ve zlém, právě těm, kteří skandovali Vaše jméno, těm co Vám věřili. Ale víte co pane Kubíček?! Ať ten soud dopadne jak chce a ať je pravda jaká chce, my budeme na Sigmu chodit pořád, na rozdíl od Vás, vy budete chodit kanálama! Konečně došlo na Vaše slova, ano, jste PERSONA NON GRATA!

bez pozdravu

David Tyl
P.S.: Bez Vás jsme přepsali dějiny a hráli finále národního poháru, bez Vás vyhrajeme ligu, bez Vás nám bude líp! Děkujeme, nevracejte se!

21 Komentáře v článku "Fanoušek SK Sigma: Otevřený dopis Jiřímu Kubíčkovi"

 1. Naprostý souhlas!!! Pěkně a pravdivě napsáno!!! Taky jsem měl Kubíčka rád, ale ten „pán“ u mě skončil!!!!!!!

 2. Richard Kuzikowský | 2 června, 2011 at 21:33 | Odpovědět

  Pod toto se podepisuji a plně souhlasím s textem

 3. Taky souhlasím,mám podobný názor jako David Tyl! Měl jsem Kubíčka hodně rád,věřil jsem mu,měl velmi dobré manažerské schopnosti a fandil jsem mu v boji proti ČMFS! O to víc jsem zklamanej! Když odcházel,tak jsem věřil,že i nadále bude Sigmě v některých věcech pomáhat. Opak je pravdou,místo toho se nás snaží utopit. U mě skončil-navždy!!!

 4. Já vím od Listopadu co se chystalo(odposlech) a další z důvěrného zdroje… Nevěřím Psotkovi ani Gajdovi a to jsem fanoušek Sigmy. Přeci nemůže nikoho těšit, že uplácíme a chceme to zamést pod koberec. To už by jsme byli horší, než Pelta, Horník a jím podobní. Z mého hlediska nemáme v 1 lize co dělat….

 5. Pracovniku,pokud jsme uplaceli,tak dozajista nemame v 1.lize co delat a zaslouzime si trest,ale o tomhle tento clanek nebyl,tady slo o zradu, lzi a zkorumpovanost!

 6. Které se dle mých informací dopustilo vedení Sk Sigma… Hele sem zvědavej jak to dopadne taky… Nedokážu si představit být „druholigovej“, nepřeju si to, asi jako nikdo. Co se týká Kubíčka, tak se mu nedivím… Byl „vyšoupnutej“ zadním vchodem. Udělal bych to samé… A vůbec bych nad tím nepřemýšlel. Nás teď už můžou zachránit jen ti hráči z „kapříkova“ Každej říká něco jinýho… Zaplať pánbůh….

 7. Kdyz miluju, neni co resit!

 8. S názorem pana Tyla lze v širší rovině souhlasit. Co se kauzy samotné týká, moc nevím, co si myslet…je to ode zdi ke zdi…jedni tvrdí absolutní vinu, drzí absolutní nevinu….no, můj osobní pocit od počátku je ten, že se něco špatného stalo a pan Kubíček dost podle využil situace…hodí se mu to, je to vyřizování osobních účtů, ale říct, že si to celé vymyslel, tak to se mi nezdá.

 9. Bohužel tam,kde jsou peníze se slézají podivné charaktery.Dřív nebo později to semele i ty původně zřejmě poctivé.

 10. Osobně si myslím, že se pan Kubíček ocitl mimo realitu v nějakém vlastním světě. Ve světě, kde mu někdo věří to jeho divadýlko o cti a morálce, ve světě, kde se vrací do Sigmy a lidé mu tleskají. Až se z něj jednou probudí (když bůh dá), zjistí, že se do ní už nikdy, nikdy v životě nemůže vrátit.
  A že si nahrává své kolegy a přátele, to je jak už autor řekl, estébácká a práskačská praktika, která nemá omluvu.

 11. pravdivě napsáno. Plně souhlasím. Jak už bylo řečeno, ať ten soud dopadne jakkoliv, my FANOUŠCI budeme chodit podporovat naši Sigmu pořád.

 12. Tomuto dopisu moc nerozumím, z jakého důvodu je pan Kubíček lhář jsem se nedozvěděl… Kubíček celkem slušně likvidoval vztahy s klubu s hráči to vědělo mnoho lidí, je-li autor tohoto textu jeden z naivních obdivovatelů, pak nakonec rozumím jeho současnému vzplanutí, vezmou-li rodiče dítěti hračku pak pláče…

 13. Jsem velký fanoušek Sigmy a jsem znechucen korupcí ve fotbale. Ale buďme nohama na zemi a přiznejme si, že ta jen tak nevymizí. Přesto pokud Sigma uplácela (což zatím nikdo nedokázal), zaslouží potrestat jako každý jiný klub. Že třeba Sparta uplácí naprosto evidentním způsobem a nic se neděje, to je svinstvo a věc druhá. Na skutečnosti to ale nic nemění. Přístup, že zákony platí pro ostatní ale pro mě ne, je totiž jedna z prapříčin, proč to v naší republice obecně vypadá tak jak to vypadá. Takže POKUD Sigma skutečně uplácela a POKUD se to prokáže, nechť spadne do 2.ligy. Co se ale týká pana Kubíčka, je to podle mě svině, protože jak píše autor článku, výpověď mohl odepřít. Celé to na mě působí jako msta zhrzeného funkcionáře. Pane Kubíčku, nejste žádný bojovník za čistotu ve fotbale, jste jen malý český člověk, kterému o Sigmu nikdy nešlo. Styďte se.

 14. Co na to říct?Ať už jste skalní fans nebo ne, jsou tu fakta.Jak to chodí v našem fotbalu,víme všichni.To že Drobisz ty peníze předal je nejen evidentní ale navíc v jeho osobě to taky není poprvé,Myslím,že i on si vzpomene za jakých okolností přestupoval ze Synotu právě do Sigmy.Má cejch „upláceče“ ať chce nebo ne.O to víc mě ale mrzí,že jsou v tom namočení i lidé z vedení v čele s Psotkou a Kotůlkem.Všicni pořád řvem,jaké jsou politici prasata a jak u svých korýtek mlaskají ale když se to stanenaší Sigmě,hledame všichni jen výmluvy a obětního berana.Kubíček se jako snad první v této zkorumpované republice odvážil říct nahlas co se dělo a aby nebyl za hlupáka tak se pojistil i audiem.A že je Sigma jako jedna snad ze 3. možná 4. klubu v této zemi bez dluhu,má téměř zrekonstruovaný stadion včetně areálu,že jsou peníze na práci s mládeží je především Kubíčkova práce.Za 2 roky, až se Sigma vrátí zpět mezi elitu z MSFL(jiný trest si Hašek u prokázané korupce dovolit nemůže) se tomu budeme pomalu jen usmívat.Nejsem jeho zastáncem ale pokud se nezačneme všichni chovat jako on,nedostaneme se z těchto českých sraček nikdy.Tímto zdravím Standu G,Miroslava T,Ivana T,Aleše H a spoustu dalších nikdy neusvědčených politicky ani finančně nezkorumpovaných politiků a funkcionářú. SLÁVA VÍTĚZŮM……

  • Problém je,že Kubíček se ukázal ve světla jiném než skutečném.Je to jen jeho snaha hrát si na spravedlivého.Ohání se pravdou,ať tedy nám fanouškům řekne,skutečně kolik si bral z přestupů,hostování.Jinak to byl právě on kdo Drobisze dovedl!

  • Zrekonstruovaný stadion a práce s mládeží Kubíčkova práce? To jste vedle jak ta jedle. Ten ani pořádně nevěděl, kde a kde nějaká mládež hraje :), o stadionu to samé. Jeho práce bylo pomáhat Mokrému, Haškovi a Kučerovi, kteří pak rychle zjistili, co je zač a poslali ho víte kam … Pokud se chcete chovat jako on, je mi vás líto …

   • Je mě s něho taky zle,podříznout vlastní dítě je prasárna ale i tak odešel a nenechal dluhy.Kukněte na Slavii nebo Brno.Nicméně faktem je,že Kubíček i když práskač, neuplácel.Tuto u nás běžnou ligovou i pohárovou zvyklost udělali Psotka,Kotůlek a Drobisz a tudíž musí přijít zákonity trest nejen pro ně osobně ale bohužel i pro klub.Vím,že to odneseme my -fanoušci ale jednou to přijít muselo. Akorát mě sere,že to bude asi nadlouho poslední odhalený a zároveň dokázaný případ.

 15. Nesouhlasím s tímto rádoby fanouškem. Takový kecy si raději nech pro sebe. Na vině není Kubíček, nýbrž Gajda a Psotka. To by sis měl uvědomit, že tito lidé uplácením poslali Sigmu do trojky!!! A Kubovi fandím, protože těch indícií je už víc než dost, aby místo Sigmy do ligy šla Jihlava, protože se verdikt zřejmě do uzavření odehrátého ročníku nestihne, aby zůstalo Brno. Takže raději „poděkuj“ Psotkovi a ostatním primitivním amatérům – úplatkářům za sestup do trojky!

 16. Vy zarytí fans sigmy vytáhněte hlavy ze svých zadků a otevřete oči.Kubíček je sice prevít ale to co udělal u soudu bylo sportoní a čestné je to svinárna si nahrávat rozhovory přátel ale upřímně dobře jim tak hraju fotbal 19let byla mi čest sice hrát jen župní přebor ale nikdy se náš tým nesnížil ktomu aby uplácel jiné týmy aby nás nechali vyhrát hraju fotbal ze srdce a jeden trenér mně naučil že musíme přijmout porážky a neuspěchy Děkuji pane Saňáku za to co jste nás naučil .A to znás dělá fotbalisty néé peníze a uplatky a proto přeji sigmě pád do třetí ligy a aspoň 25milionu pokutu jako výstrahu ostatním zkorumpovaným funkcionářům ve fotbale sportu zdar čestému fotbalu zvlášť.

  • Já hraji „jenom“ malou kopanou,ale vykládat že jsi hrál župní přebor a nikde žádná korupce tak tomu se musím smát.Nám nabízeli peníze i v malé a to ve 4.lize tak jak to musí vypadat výš????? Přestaňte si všichni lhát! Uplácelo se vždy a uplácet bude.Bohužel!!!!

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..